Witajcie,

O Telepacie Adriana Ksyckiego było bardzo głośno w książkowym świecie. Z ogromnym zaciekawieniem sięgnęłam więc po książkę i muszę przyznać, że całe to medialne szaleństwo znalazło swoje uzasadnienie. Czy powieść spełniła też moje oczekiwania?
Nie ma nic bardziej przerażającego niż krzywda dzieci. W Poznaniu na placu zabaw w biały dzień znika dziewczynka. Policyjne dochodzenie znajduje powiązania z morderstwem sprzed lat. Wkrótce giną kolejne dzieci, a stróże prawa wydają się bezsilni. Do śledztwa włącza się popularny jasnowidz, co nie spotyka się z przychylnością przełożonych, prowadzącej śledztwo policjantki. Czy będzie on w stanie realnie pomóc w toczącym się dochodzeniu?
Telepata
Ogromny plus dla Adriana Ksyckiego za wykorzystanie w powieści niezwykle oryginalnego motywu, jakim jest telepatia i hipnoza. Autor bardzo umiejętnie wplótł elementy paranormalne do prowadzonego śledztwa, co stworzyło niepowtarzalny, mroczny klimat. Sama mam dość sceptyczne podejście do telepatii czy możliwości kontaktu ze zmarłymi, jednak podczas lektury czułam ogromne przerażenie. Mózg człowieka stanowi bowiem ogromną zagadkę dla medycyny, więc odpowiedź na pytanie może nie być taka oczywista. 
Autor buduje powieść wokół skrzywdzonych dzieci, zemsty i karze, które przybierają okrutne oblicze. Nic tutaj nie jest oczywiste, liczne tropy prowadzą czytelnika w ślepy zaułek. Pisarz bardzo umiejętnie skonstruował całą intrygę, przemyślana fabuła mnie wciągnęła niemal od pierwszej strony. Świetnie budował napięcie, a samo rozwiązanie zagadki okazało się doskonałe.
Na uwagę na pewno zasługuje też oryginalna para prowadząca śledztwo – policjantka z przeszłością i telepata, który swoje także przeżył. Nie są to jednak wydumane, nierealne postaci, ale bardzo wiarygodni bohaterowie z krwi i kości. Z chęcią spotkałabym ich ponownie na kartach kolejnych powieści autora.

Telepata to moje pierwsze spotkanie z twórczością Adriana Ksyckiego. Jestem pod dużym wrażeniem opowiedzianej historii, połączenia śledztwa z elementami paranormalnymi i niesamowitym klimatem. Będę z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych książek autora, a Wam Telepatę polecam.

Autor: Adrian Ksycki
Tytuł: Telepata
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gatunek: kryminał, sensacja
Ilość stron: 432
Data premiery: 23.01.2022
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy