Witajcie,

Żyjemy w szalenie trudnych czasach, zewsząd jesteśmy bombardowani przerażającymi informacjami. Ważne więc, by dbać psychiczny aspekt naszego zdrowia. Moim ulubionym sposobem na radzenie sobie ze stresem jest dobra lektura, szczególnie taka, która powoduje wybuchy głośnego śmiechu. Małgorzata Starosta to dla mnie numer jeden, jeśli chodzi o polskie autorki komedii kryminalnych. Zapraszam więc do przeczytania kilku słów o jej najnowszej powieści Tajemnica carycy.
Znana restauratorka, Agata Śródka, zostaje zaproszona jako sędzia do kulinarnego turnieju w telewizji. Chce to wydarzenie połączyć z otwarciem remontowanego przez przyjaciółkę hotelu. Przygotowania zostają zaburzone przez pojawienie się tajemniczych zwłok na terenie ogrodu. Policja oraz przebojowa Agata podejmą się śledztwa, a jego wynik sprawi, że nie jeden czytelnik będzie zbierał szczękę z podłogi.
Małgorzata Starosta po raz kolejny sprawiła, że śmiałam się na głos. Zabawne dialogi, pełne ironii, komiczne sytuacje, idealnie wpisywały się w mój gust. Jednak to nie jedyny atut książki. Autorka stworzyła świetną intrygę, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Mimo iż od początku wiemy, kto zabił tajemniczego Maksymiliana, z ogromnym zainteresowaniem śledziłam rozwój sytuacji. Kim jest „trup”, a kim Caryca? Mimo, że szalonych zwrotów akcji było w historii wiele, całość pozostała jednak wspólna, bardzo przemyślana.
Kolejną mocną stroną powieści są postaci. Autorka stworzyła nietuzinkowych bohaterów, barwnych niczym ptaki, wyjątkowych. Będę tęsknić za piekielnie bystrą Agatą czy ekscentrycznym Michelem i mam ogromną nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.
Podsumowując, jeśli macie ochotę na lekką lekturę z wciągająca fabułą i barwnymi postaciami, jeśli gustujecie w sarkastycznym poczuciu humoru to Tajemnica carycy jest zdecydowanie dla Was. Serii nie trzeba czytać w kolejności, nie zaburza to absolutnie jej odbioru. Według mnie drugi tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy – Wina, wina.

Autor: Małgorzata Starosta
Tytuł: Tajemnica carycy
Cykl: Agata Śródka (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Gatunek: komedia kryminalna
Ilość stron: 352
Data premiery: 23.02.2022
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Udanego dnia,
Sylwia

Brak komentarzy