Witajcie, 

Jednym z najlepszych debiutów ubiegłego roku była książka W cieniu Babiej Góry Ireny Małysy. Pozycja zachwyciła mnie doskonale wykreowaną fabułą oraz nieco magicznym, babiogórskim klimatem. Z ogromną niecierpliwością oczekiwałam na kolejne pozycje autorki i wreszcie się doczekałam! Zapraszam do przeczytania kilku słów o najnowszej powieści Ireny Małysy Więcej niż jedno życie.
Doktor Marta Kuc wypada z okna szpitala, w którym akurat Baśka odwiedza syna sąsiadki. Okoliczności wskazują, że to nie był nieszczęśliwy wypadek. Policjantka zostaje zaangażowana w śledztwo, a jej znajomość z rodzicami chorych dzieci ma ułatwić śledztwo. Okazuje się, że Pani doktor nie cieszyła się zbyt dobrą sławą w, więc pierwsze podejrzenia trafią na matkę jednej z pacjentek. 

Irena Małysa po raz kolejny stworzyła niesamowitą historię, która porywa czytelnika niemal od pierwszej strony. Razem z Baśką trafiamy do onkologicznego szpitala, gdzie wydawać by się mogło, pracują jedynie ludzie z powołania, krystalicznie czyści. Jednak nawet w takich miejscach znajdziemy ludzi dla których żądza władzy i bogactwa jest najważniejsza. Policjanci próbują rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci lekarki, odkrywając przy tym, jak bardzo bezduszne, pozbawione etyki bywa środowisko firm farmaceutycznych. Wraz z bohaterami podążamy podrzucanymi przez autorkę tropami, które niejednokrotnie wywiodły nas w pole. Doskonała fabuła, przemyślana i dopracowana to niekwestionowany atut tej pozycji. W powieści nie zabrakło wątku romantycznego, jednak nie przysłonił on kryminalnego charakteru historii. Bohaterowie po przejściach, szukają wspólnej drogi, jednak życie bezustannie rzucało im kłody pod nogi.
Więcej niż jedno życie to książka, która na pewno zostanie w mojej głowie na dłużej, nie tylko za sprawą fenomenalnej intrygi. Autorka porusza temat poważnych chorób dzieci, a jako matka nie jestem w stanie wyobrazić sobie niczego bardziej przerażającego. Pokazuje cierpienie, determinację, ale też ogromną samotność rodziców chorujących dzieciaków. Podejmują oni wręcz heroiczny trud walcząc o zdrowie, nierzadko życie swojego potomstwa. Ten aspekt powieści zdecydowanie chwyta za serce.

Więcej niż jedno życie to kontynuacja losów Baśki, którą poznaliśmy w debiutanckiej powieści W cieniu Babiej Góry. Mimo, że historia wciągnęła mnie od pierwszej strony i czytałam z ogromnym zaciekawieniem, zabrakło mi tej magii, wyjątkowego babiogórskiego klimatu. Mimo tego z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych powieści spod pióra Ireny Małysy.

Autor: Irena Małysa
Tytuł: Więcej niż jedno życie
Wydawnictwo: Mova
Gatunek: kryminał, thriller
Ilość stron: 424
Data premiery: 23.02.2022
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Udanego wieczoru,
SylwiaBrak komentarzy