Witajcie,

Wakacyjny romans na ekskluzywnym statku z przystojnym kapitanem? Kto by nie skorzystał? Zapraszam do przeczytania kilku słów o debiucie polskiej pisarki Elisy Rocher pod tytułem Koło ratunkowe.
Koło ratunkowe
Wieloletni związek Zosi i Mateusza przeżywa kryzys. Para wybiera się w rejs statkiem po pełnym morzu, by go odbudować i nieco podgrzać temperaturę. Niestety na drodze do realizacji planów dziewczyny stanie wiele przeszkód, a romantyczna podróż już od samego początku przyniesie wiele zaskakujących wydarzeń. Zosia na pewno rejsu długo nie zapomni...

Przystojny kapitan i porzucona narzeczona – idealny materiał na wakacyjny romans. Muszę przyznać, że z zainteresowaniem śledziłam rozwój ich relacji. Historii nie brakowało pikanterii, autorka zrobiła to jednak z prawdziwym wyczuciem. Całość okrasiła świetnym poczuciem humoru, który doskonale wpisywał się w mój gust. Główna bohaterka nie przypadła mi jednak do gustu, od początku sprawiała wrażenie głupiutkiej gąski.
Chciałabym zwrócić uwagę także na wątek kryminalny, który Elisa Rocher umiejętnie wplotła do swojej książki. Bohaterka jest dziennikarką śledczą i przypadkowo natrafia na matrymonialnego oszusta. Motyw dość popularny, ale tutaj przedstawiony w interesujący sposób.
Sięgając po książkę miałam nadzieję na lekką, obyczajową historię z dodającym pikanterii wątkiem romantycznym. To wszystko oczywiście otrzymałam, jednak historia Zosi to coś więcej. To opowieść także o tym, jak ważne jest przełamywanie własnych lęków i realizowanie marzeń. Pokazuje też, że nie powinniśmy kurczowo trzymać się przeszłości, na siłę ratować związków, w których dawno płomień się wypalił. Warto się odważyć, bo może spotka nas coś wyjątkowego.

Koło ratunkowe to bardzo obiecujący debiut powieściowy. Pozycja urzekła mnie przede wszystkim świetnym poczuciem humoru oraz interesującym kryminalnym wątkiem. Jeśli więc z utęsknieniem wyczekujecie lata, to ta pozycja pozwoli Wam przez moment poczuć promienie słońca na twarzy i powiew morskiej bryzy. Ja z dużym zainteresowaniem będę śledzić, jak dalej rozwinie się talent Elisy Rocher.

Autor: Elisa Rocher
Tytuł: Koło ratunkowe
Wydawnictwo: Novae Res
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 342
Data premiery: 11.10.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Udanego wieczoru,
SylwiaBrak komentarzy