Witajcie,

Uwielbiam książki Klaudii Muniak, o czym już wielokrotnie pisałam. Do tej pory dała się poznać jako autorka doskonałych thrillerów medycznych. Byłam więc ogromnie zaskoczona, że pisarka spróbowała swoich sił w zupełnie innym gatunku. Czy wyszło równie dobrze? Zapraszam do przeczytania kilku słów o najnowszej powieści Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem.
Klaudia Muniak
Róża wyjeżdża do Londynu, by podszkolić swój angielski. Taka jest wersja oficjalna, którą się podzieliła ze swoimi bliskim. Cel wyjazdu jest bowiem zupełnie inny - z plikiem zdjęć, próbuje odnaleźć uwiecznione na nich miejsca. Kim jest tajemniczy mężczyzna, którego wypatruje na londyńskich ulicach?

Z dużym zaciekawieniem śledziłam rozwijającą się znajomość Róży i Łukasza. Romantyczny wątek okazał się wyjątkowy, trudny i niebanalny. Muszę przyznać, że mężczyzna bardzo przypadł mi do gustu, szarmancki, opiekuńczy, dowcipny. Niesamowicie zaintrygowała mnie także Anita i mam ogromna nadzieję, że autorka rozwinie tę postać w kolejnej części cyklu.
Klaudia Muniak w swojej powieści zaserwowała czytelnikowi całe morze emocji, od wzruszenia po bezsilność i złość. Tęsknota i cierpienie głównej bohaterki były wręcz namacalne. Mimo, że akcja rozwijała się powolnie, nie mogłam się od książki oderwać. Pisarka świetnie bowiem budowała napięcie, stopniowo odkrywając fakty z życia bohaterów. Rozwój wydarzeń mocno mnie zaskoczył, po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron, zakładałam zupełnie inne rozwinięcie historii. Świetne zwroty akcji są bardzo charakterystyczne dla thrillerów autorki i cieszę się, że tutaj też je zastosowała.
Warto zwrócić uwagę, że razem z Różą mamy okazję odwiedzić najsławniejsze zabytki Londynu. Atmosfera miasta, tłoczne metro, pośpiech, ogrom turystów i samych mieszkańców zostały przedstawione tutaj bardzo obrazowo.

Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem to wzruszająca historia o tęsknocie, próbie odnalezienia wewnętrznego spokoju i siebie samego. Ta romantyczna historia z intrygującymi postaciami, zaskakującym zwrotem akcji mocno przypadła mi do gustu i będę niecierpliwie czekać na jej kontynuację.

Autor: Klaudia Muniak
Tytuł: Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem
Cykl: Seria londyńska (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 392
Data premiery: 09.02.2022
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Udanego wieczoru,
Sylwia

Brak komentarzy