Witajcie,

Duet literacki Christina Lauren, czyli Christina Hobbs i Kauren Billings, urzekł mnie niesamowicie w powieści Podróż nieślubna. Pełna humoru, lekka i przyjemna, ale zapadająca w pamięć. Z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam więc po najnowszą książkę, która nosi tytuł Miłość na święta.
Miłość na święta
Święta z najbliższymi w uroczej chatce w Utah – czy można wyobrazić sobie lepszy scenariusz na te wyjątkowe dni w roku. Niestety coroczna tradycja ma zostać przerwana z uwagi na sprzedaż domku. Mea nie może się z tym pogodzić, jednak tajemnicze okoliczności sprawiają, że może nie wszystko jest jeszcze stracone.

Muszę przyznać, że ogromnie zaskoczył mnie motyw podróży w czasie, niezbyt często wykorzystywany w świątecznych powieściach. Autorkom udało się go jednak sprawnie poprowadzić, interesująco uzasadnić. Stanowił zdecydowanie ciekawy wątek. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są bohaterowie. Rodzina i przyjaciele Maelyn wydają się bardzo ciepli, przyjacielscy, widać że łączą ich wyjątkowe relacje. To postaci, które od razu polubiłam i w prawdziwym życiu chętnie nawiązałabym przyjaźnie. Nawet żal mi się zrobiło, gdy powieść dobiegła końca i nie będę mogła się z nimi więcej spotkać.

W powieści nie zabrakło świątecznej atmosfery, lepienia bałwana i innych zimowych atrakcji, prezentów, a przede wszystkich rodzinnego ciepła i miłości. To zdecydowanie historia, które napawa optymizmem i pozwala oderwać myśli od szarej rzeczywistości.

Miłość na święta to wyjątkowa opowieść, pełna rodzinnego ciepła, bliskości i świątecznej atmosfery. To historia, którą najlepiej czytać z ciepłą herbatką, pod kocykiem z majaczącą w tle choinką. Mimo, że nie jest to książka, która na długo zapada w pamięć, z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych powieści Christiny Lauren.

Autor: Christina Lauren
Tytuł: Miłość na święta
Wydawnictwo: Poradnia K
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 300
Data premiery: 24.11.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy