Witajcie,

Mimo, że wakacje, słoneczne plaże dawno już za nami, sięgnęłam ostatnio po książkę Podróż nieślubna, której autorką jest Christina Lauren. Pozycja lekka, przyjemna, idealna na wakacje, ale też żeby osłodzić sobie jesienną szarugę.
Planowane miesiącami wesele okazuje się totalną katastrofą, a państwo młodzi z powodów zdrowotnych nie mogą udać w się w wymarzoną poślubną podróż. By wycieczka nie przepadła, w wyprawę wybiera się Olive i Ethan, odwieczni wrogowie. Czy uda im się wrócić z wojaży nie mordując towarzysza i do czego będą musieli się posunąć, by mistyfikacja nie wyszła na jaw?

Motyw „hate – love” jest dość popularny w literaturze, jednak sztuką jest poprowadzić go tak umiejętnie, by zainteresować czytelnika, a nawet zaskoczyć. Właśnie to udało się autorce opisując historię Ethana i Olive oraz ich bliskich. Bardzo polubiłam bohaterów, wydają się być postaciami, z którymi bez problemu można się zaprzyjaźnić w prawdziwym życiu, z ludzkim obliczem, ze słabościami. Mimo początkowej niechęci do Ethana, z każdą kolejną stroną zyskiwał. Podobało mi się, jak między bohaterami stopniowo rodziło się uczucie. W książce znaleźć możemy mnóstwo komicznych sytuacji, a przepełnione fantastycznych humorem dialogi sprawiały, że nie raz śmiałam się na głos. Fabuła może jest nieco schematyczna, jednak nie zabrakło zaskakującego zwrotu akcji, czy momentów wzruszenia. Całość poprowadzona została bardzo spójnie i interesująco.  Autorka nawet przez moment nie pozwoliła czytelnikowi na nudę, a ja przeczytałam książkę błyskawicznie z ogromną przyjemnością.
Historia Ethana i Olive pokazuje, jak bardzo krzywdzące jest ocenianie ludzi po pozorach. Autorka zwraca też uwagę, że za nasze niepowodzenia nie możemy obwiniać jedynie zły los czy pech. Musimy walczyć, by złą passę przezwyciężyć.

Podróż nieślubna to moje pierwsze spotkanie z twórczością Christiny Lauren. Autorka oczarowała mnie poczuciem humoru, lekką i ciepłą historią, mimo, że nieco szablonową. Mam zamiar poznać inne książki autorki, a Wam Podróż nieślubną polecam.

Autor: Christina Lauren
Tytuł: Podróż nieślubna
Wydawnictwo: Poradnia K
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 336
Data premiery: 17.06.2020
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Poradni K.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy