Witajcie,

Cykl o Mercedes Thompson, której autorką jest Patricia Briggs, to moja ukochana seria książkowa. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości pisarki, która w każdym kolejnym tomie wprowadza nowe, niezwykle interesujące postaci, a Mercy spotykają zaskakujące przygody. Nie inaczej było z Klątwą burzy, która jest 11 tomem cyklu.
Klątwa burzy

Trwają przygotowania do spotkania Szarych Panów z przywódcami ze świata ludzi. Firma Adama wraz z Mercy mają ochraniać to niezwykle ważne wydarzenie. Niestety jest wiele osób, które będą chciały przeszkodzić w konfrontacji, a Mercedes wraz z towarzyszami będzie musiała zmierzyć się z sabatem, zombi-kozami i innymi przerażającymi postaciami.

Mercy jak zawsze staje do walki, by chronić najbliższych. Tym razem na jej drodze stają czarownice parające się czarną magią. Akcja rozkręcała się dość powoli, jednak dałam się jej porwać bez opamiętania. Z radością wkroczyłam w wykreowany przez autorkę świat, pełen interesujących, czasem przerażających postaci. Wymyślenie kozy czy smoka-zombi wymaga nie lada fantazji! 
To, co mnie zachwyca w tej serii to związek Adama i Mercy, ich silna więź, to jak wzajemnie się wspierają w każdej sytuacji. To ogromne szczęście iść przez życie z takim partnerem u boku. Więź stadna jest także fascynująca. Członkowie stada są sobie oddani, bronią się, są dla siebie oparciem. Podobają mi się także drugoplanowe postaci, nawet pozornie złe charaktery, nie są jednoznaczni, mają też dobre strony. Tak jak na przykład Wulfe, z którym mamy całkiem dużą styczność w tej części. Uwielbiam pióro Patrici Briggs także za świetne poczucie humoru, które sprawia, że nie raz śmieję się na głos. 
Jednak jest jedna rzecz, która mnie męczy – powtórki. Mam świadomość, że kolejny tomy wydawane się w dość długich odstępach czasu, czasem czytelnicy sięgają po książki nie po kolei, jednak powtarzanie pewnych wątków jest czasem irytujące.

Klątwa burzy to kolejna część przygód Mercy, która pokazuje, jak dobrą pisarką jest Patricia Briggs. Dużo się tu wydarzyło, kolejny element z przeszłości Mercedes wskoczył na swoje miejsce. Bardzo się cieszę, że następny tom serii Ślady dymu już czeka na półce.

Autor: Patricia Briggs
Tytuł: Klątwa burzy
Cykl: Mercedes Thompson (tom 11)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Gatunek: fantastyka
Ilość stron: 432
Data premiery: 02.10.2020
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Udanego wieczoru, 
SylwiaBrak komentarzy