Witajcie,

Jak często zdarza Wam się śmiać na głos podczas czytania książki? Poczucie humoru to dla mnie jeden z ważniejszych aspektów przy wyborze pozycji, po które sięgam i między innymi to zachwyciło mnie w powieści Na śniadanie tort szpinakowy, której autorką jest Kamila Mitek.
Joanna to samotna matka, która próbuje poukładać sobie życie po rozstaniu z mężem. Sytuację utrudnia fakt, że współpracuje blisko z nową narzeczoną byłego partnera. Pewnego dnia poznaje Szramę, mechanika samochodowego, z którym ma jedynie przestępcze skojarzenia. Namiesza on mocno w życiu bohaterki i stanie się zapalnikiem do wielu interesujących zmian.

Na śniadanie tort szpinakowy to moje pierwsze spotkanie z twórczością Kamili Mitek. Jestem oczarowana lekkością, z jaką opisała trudne losy Joanny i jej bliskich. Przedstawiła codzienne sytuacje, prawdziwych, bardzo realnych bohaterów, z którymi czytelnik bez problemów może się identyfikować. Joasię i Szramę polubiłam szczególnie za siłę ich charakteru. Z radością obserwowałam budzące się między nimi uczucie, które wręcz uskrzydlało kobietę, stało się motorem do zmian. Mocno kibicowałam jej w walce o szczęście swoje i synka. Jestem przekonana, że ta przemiana Joasi może być niezwykle motywująca dla wielu czytelniczek. Wiele można się nauczyć także od dziecięcych postaci, z których należy brać przykład za czyste serca, ufność wobec ludzi.
Mimo, że powieść jest lekka i zabawna, autorka wplotła tu wiele tematów, które skłaniają do refleksji.
„Przemknęło mi przez myśl, że my kobiety stale się do siebie porównujemy. Zastanawiające dlaczego? „Bo inaczej nie miałabyś motywacji, żeby się starać” – podszepnął mi złośliwie chochlik. Wiadomo, kobiety nie ubierają się dla mężczyzn, tylko dla innych kobiet.”
Na śniadanie tort szpinakowy to niezwykła książka, która napawa optymizmem i daje nadzieję, że po ciężkim okresie słońce znowu może zaświecić. Warto zebrać w sobie odwagę, wyjść poza strefę komfortu i walczyć o swoje marzenia. Powieść zdecydowanie polecam, a sama mam zamiar nadrobić pozostałe książki Kamili Mitek. 

Autor: Kamila Mitek
Tytuł: Na śniadanie tort szpinakowy
Wydawnictwo: Dragon
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 320
Data premiery: 29.09.2021 (I wydanie 03.04.2020)
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Dragon.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy