Witajcie,

Samotna wyspa, makabryczna zbrodnia, błyskotliwy śledczy i niepokój potęgowany pogodą jak z koszmarów. Czy to nie brzmi jak recepta na doskonały kryminał? Zapraszam do przeczytania kilku słów o drugim tomie serii o Dr Davidzie Hunterze pod tytułem Zapisane w kościach, którego autorem jest Simon Beckett.
Simon Beckett
Antropolog sądowy David Hunter trafia na wyspę, gdzie ma przyjrzeć się ofierze pożaru. Sprawa ma być prosta i szybka, a on ma wrócić do swojej ukochanej za dzień lub dwa. Sprawy na miejscu się komplikują, gdy okazuje się, że pożar nie był przypadkowy, dokonano morderstwa, a same okoliczności wydają się mocno intrygujące. Niestety to nie koniec nieszczęść, które spadną na mieszkańców. Koszmarna burza odcina wyspę od reszty świata, brakuje prądu, nie działają telefony i radia. Najgorsze jest jednak to, że na wyspie grasuje morderca, ale czy dr Hunter zdoła go powstrzymać?

Chemia śmierci, czyli pierwsza część cyklu podobała mi się bardzo. Autor drugi tom utrzymał na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Zaprasza czytelnika na samotną, odległą wyspę, gdzie wraz z Dr Hunterem będzie świadkiem okrutnych zbrodni. Okoliczności morderstw są przerażające, a jednocześnie intrygujące. Napięcie dodatkowo potęguje koszmarna burza i całkowite odcięcie od zewnętrznego świata. Simon Beckett zdecydowanie wie jak budować nastrój grozy i ciągłego niepokoju. Fabuła została doskonałe poprowadzona, z każdą kolejną stroną moja ciekawość rosła. Nie zabrakło też zaskakujących zwrotów akcji, szczególnie pod koniec książki. Muszę przyznać, że absolutnie nie spodziewałam się takiego finału.
Głowna postać, czyli Dr Hunter bardzo przypadł mi do gustu. Ma ogromną wiedzę, jest w stanie wiele wyczytać z kości człowieka, jest dociekliwy, nie poddaje się, a  wszelkie wątpliwości wyjaśnia do końca. Z drugiej strony jest też tylko człowiekiem, ma swoje słabości, ciężką przeszłość. Z dużym zainteresowaniem śledziłam jego życie osobiste.

Zapisane w kościach to według mnie bardzo udany kryminał, który porwie każdego fana tego gatunku. Błyskotliwy bohater, świetna fabuła sprawiły, że książki nie dało się odłożyć. Mam zamiar sięgnąć po kolejne tomy cyklu o Dr Davidzie Hunterze.

Autor: Simon Beckett
Tytuł: Zapisane w kościach
Cykl: Dr David Hunter (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gatunek: kryminał, thriller
Ilość stron: 352
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy