Witajcie,

Klaudia Muniak to autorka thrillerów medycznych, które bardzo cenię. Tworzy tak pokręcone historie, że po przeczytaniu czytelnik zbiera szczękę z podłogi. Z ogromnym entuzjazmem zabrałam się więc za lekturę jej najnowszej książki pod tytułem Terapia. Czy było warto?
Terapia
Luiza ma za sobą traumatyczne przeżycia. Zaraz po skończeniu szkoły przeprowadziła się do Warszawy, gdzie znalazła pracę i prowadzi spokojne życie. Pojawił się nawet mężczyzna, z którym bardzo dobrze się czuje. Jednak demony z przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć. W ramach terapii udaje się w podróż w rodzinne strony, by raz na zawsze rozliczyć się z ludźmi, którzy ją skrzywdzili. Po powrocie jej ukochany staje się agresywny, więc ucieka do domu przełożonego, w którym czekają ją jeszcze większe problemy. 

Co z tych wydarzeń miało miejsce na prawdę, a co było wytworem jej chorej wyobraźni? Uwielbiam historie, w których rzeczywiste wydarzenia mieszają się z urojeniami w głowie bohatera. Ta niepewność, niedopowiedzenia, wszechobecny niepokój i tajemnice nie pozwalają od książki się oderwać. Fabuła została świetnie skreowana, przemyślana i dopracowana, doskonale podsycała ciekawość czytelnika. Autorka zaserwowała też kilka niesamowitych zwrotów akcji, po których ciężko się pozbierać. Zakończenia nie sposób się było domyśleć, choć gdzieś w głębi duszy liczyłam na inne rozwiązanie. Wszystkie elementy tej pokręconej układanki wskoczyły jednak na właściwe miejsce.
Terapia skupia się wokół jednej bohaterki – Luizy. Traumatyczne przeżycia odcisnęły na dziewczynie piętno, a jej umysł nie umie sobie z tym poradzić. Emocje, niepewność i bezsilność, które przeżywa wstrząsnęły mnie bardzo mocno. Niemal przez całą lekturę odczuwałam potworny niepokój i lęk.
Ludzki mózg jest jednym z najmniej przebadanych organów i przez to niezwykle fascynującym. Postępująca choroba psychiczna i możliwe metody leczenia stanowiły niezwykle interesujący wątek.

Terapia tylko potwierdza jak świetną autorką jest Klaudia Muniak. Książka wciąga od pierwszej strony, trzyma w napięciu, sieje zamęt, wstrząsa. Z niecierpliwością będę wyczekiwać na kolejne pozycje autorki.

Autor: Klaudia Muniak
Tytuł: Terapia
Wydawnictwo: Kobiece
Gatunek: thriller
Ilość stron: 304
Data premiery: 15.09.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Udanego wieczoru,
SylwiaBrak komentarzy