Witajcie, 

Co czuje kobieta, która podejrzewa męża o zdradę? Jak dotkliwie zdrada uderza w całą rodzinę? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Agata Przybyłek w niesamowicie wzruszającej historii Mimo twoich kłamstw.
Mimo twoich kłamstw
Kinga i Kuba wiedli szczęśliwe, poukładane życie. Jednak znaleziona kartka z adresem w kieszeni mężczyzny burzy spokój kobiety. Zaczyna podejrzewać męża o zdradę, jednak zamiast porozmawiać, wątpliwości zostawia dla siebie. Coraz częściej dochodzi między małżonkami do sprzeczek, a Kuba jest coraz bardziej nieobecny w domu. Czy jej przeczucia się okazały prawdziwe?

Co to była za historia! Dałam się wciągnąć od pierwszej strony w tę niezwykle ciekawą historię o miłości, zaufaniu, odpowiedzialności i zdradzie. To bardzo trudne i bolesne tematy, o których autorka napisała w wyjątkowy sposób. Agata Przybyłek zaserwowała czytelnikowi całe może emocji, od radości i ekscytacji, po smutek czy nawet złość. Tak naprawdę byłam wściekła na każdego z głównych postaci, za budowanie swojego szczęścia kosztem innych, za poświecenie rodziny dla chwilowej przyjemności, czy wreszcie brak odwagi do przeprowadzenia szczerej rozmowy.
Mimo twoich kłamstw to historia, która z pewnością daje do myślenia. Szczęśliwe małżeństwo nagle staje na skraju rozpadu. Co doprowadziło do takiej sytuacji i czy bohaterowie mogli temu zapobiec? Autorka pokazuje, jak łatwo zniszczyć miłość, zaufanie, rodzinę, budowaną latami. Przypomina, jak ważna w związku jest szczera rozmowa, która powinna być fundamentem, nie tylko małżeństwa. Wskazuje, że o związek należy dbać, pracować nad nim, mimo upływu lat i pozornie stabilnej sytuacji. Proza życia, codzienne obowiązki nie sprzyjają romantycznym uniesieniom, jednak ważne jest, by to uczucie pielęgnować. W przeciwnym wypadku będziemy obserwować, jak partnerzy się oddalają od siebie, tak jak było u Kingi i jej męża. Podoba mi się, że problem zdrady jest tutaj bardzo obiektywnie pokazany, autorka nie ocenia, ale pokazuje sytuację z różnej perspektywy. Wina bowiem nie leży tylko po stronie osoby zdradzającej, a na przyczyny trzeba spojrzeć znacznie szerzej.

Mimo twoich kłamstw to kolejna książka Agaty Przybyłek, która skradła moje serce. Autorka wie, jak pisać o uczuciach, jak opowiadać piękne, wzruszające historie, tym samym oczarowując czytelnika. Czytałam z zapartym tchem, a historia Kingi i Kuby zostanie w mojej głowie na dłużej.

Autor: Agata Przybyłek
Tytuł: Mimo twoich kłamstw
Cykl: Detektyw Rafał Kamieński (tom 2)
Seria: W tajemnicy
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Data premiery: 01.09.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udanego wieczoru,
Sylwia1 komentarz:

  1. Czytałam 1 książkę tej autorki ("Bądź moim światłem") i też skradła moje serce ❤ Po Twojej recenzji jestem pewna, że ta powieść również mi się spodoba.

    OdpowiedzUsuń