Witajcie,

Z ogromną radości zaczynam nowe serie fantastyczne. Pełna ekscytacji pogrążam się w nowym, wykreowanym przez autora świecie. Liczę na ciekawą, niebanalną krainę, interesujące postaci i świetną przygodę. Czy w powieści Czas skrytobójców, której autorem jest R.J. Barker to odnalazłam
Czas skrytobójców

Girton jest uczniem najlepszej skrytobójczyni, z dużym sukcesem pobiera od niej nauki o zabijaniu. Najnowsza misja sprowadza ich na dwór królewski, gdzie mają wytropić skrytobójcę czyhającego na życie zastępcy tronu. Czy będąc nieustannie w niebezpieczeństwie, pod presją czasu, uda się tej niesamowitej dwójce odkryć prawdę?
Na początku wspomnę, że całkowicie pochłonął mnie wykreowany przez autora świat. Czas skrytobójców to bowiem historia społeczeństwa chylącego się ku upadkowi. Perspektywa buntu i wojny domowej wydaje się być boleśnie realna. Życie na zamku pełne jest kłamstw, intryg i innych niebezpieczeństw, które zagrażają całej krainie. W tych zatrważających okolicznościach Girton po raz pierwszy zaprzyjaźnia się z rówieśnikami, odkrywa inne życie niż miał do tej pory. Historię poznajemy z jego perspektywy i muszę przyznać, że chłopiec skradł moje serce, a jego bardzo trudne dzieciństwo mocno mnie wzruszyło. W tym niebezpiecznym świecie radzi sobie doskonale, pomimo swojej niepełnosprawności. Trzeba przyznać, że bohaterowie to drugi bardzo mocny punkt w książce. Mimo, że początkowo gubiłam się przez mnogość postaci, zdecydowanie zasługują na uwagę. Przedstawieni bohaterowie są niezwykle interesujący, niebanalni i niejednoznaczni. Wydaje się, że każdy skrywa jakieś tajemnice, nie wiadomo, komu można ufać.
Mimo wielu opisów, książkę czytało mi się bardzo dobrze. Sprzyjał temu przystępny język oraz poczucie humoru, które autor wplatał do dialogów. Bieżące wydarzenia poprzeplatane były wspomnieniami Girtona, które pozwalały lepiej poznać przeszłość jego i mistrza. Ten zabieg doskonale podsycał ciekawość czytelnika.

Czas skrytobójców to według mnie niezwykle udany debiut literacki R.J. Barkera. Otrzymaliśmy porcję bardzo dobrej fantastyki, ze świetnie poprowadzoną akcją, interesującym światem i ciekawymi postaciami. Będę z niecierpliwością oczekiwała kolejnego tomu.

Autor: R.J. Barker
Tytuł: Czas skrytobójców
Cykl: Okaleczone królestwo (tom 1)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Gatunek: fantastyka
Ilość stron: 514
Data premiery: 08.09.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Papierowy Księżyc.

Udanego wieczoru,
SylwiaBrak komentarzy