Witajcie,

Nie wiesz wszystkiego to według mnie najlepsza książka Marcela Mossa, a ja z niecierpliwością czekałam na kolejny tom cyklu Liceum Freuda. 30 czerwca premierę miała najnowsza powieść autora Nie wiesz nic. Czy była równie dobra jak pierwszy tom?
Nie wiesz nic

Grupa przyjaciół poznana w pierwszej części, czyli Nie wiesz wszystkiego, skrywa ogromny sekret. Okazuje się, że ktoś jeszcze wie, co się stało tamtej feralnej nowy i wyznacza im termin, w którym mają się zgłosić na policję. Poznajemy też bliżej drużynę siatkówki, których kapitanem jest Hubert. Nie wszyscy kibicują mu w nowej roli, a wspólny wyjazd ma pomóc w integracji zespołu. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planami organizatora, a finał wycieczki okazał się tragiczny w skutkach. Co jeszcze spotka uczniów z liceum Freuda?

Autor jak zawsze rozpoczął od mocnego i wstrząsającego wstępu. Jest intrygująco i tajemniczo, a ja uwielbiam ten mroczny, trzymający w napięciu klimat. Z każdym kolejnym rozdziałem Moss odkrywa przed czytelnikiem fragmenty układanki, a fabuła zdaje się być tak zawiła, jak pajęcza sieć. Historia opowiedziana jest z perspektywy kilku osób, co pozwala na dokładniejszą analizę, poznanie ich motywacji, sposobu myślenia i działania. Ku mojemu zaskoczeniu pojawiła się postać Sandry Milton, znanej z poprzedniej książki autora Utraceni.

Życie nastolatków nie zawsze jest beztroskie i kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Autor przedstawił w książce grupkę dzieciaków, którzy próbują poradzić sobie z traumą tragicznych wydarzeń z przeszłości. Każdy robi to na swój sposób, co czasem jest tragiczne w skutkach. Po raz kolejny Moss pokazał, że nie boi się podejmować tematów tabu. Opisał problemy, z którymi zmagają się młodzi ludzie, takie jak depresja, tożsamość i orientacja seksualna, czy choroba bliskiej osoby. Często borykają się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników i samotnością. Na uwagę z pewnością zasługuje Karina, która wcześniej była Karolem. Po zmianie płci najwięcej złego doświadczyła we własnym domu, od swoich najbliższych.

Nie wiesz nic to według mnie świetna kontynuacja tak lubianego przeze mnie cyklu Liceum Freuda. Po raz kolejny dałam się wciągnąć w fascynującą historię, której zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Serię polecam czytać w kolejności wydania, by dobrze zrozumieć wszystkie wydarzenia. Marcel Moss ponownie napisał książkę, którą koniecznie trzeba przeczytać!

Autor: Marcel Moss
Tytuł: Nie wiesz nic
Cykl: Liceum Freuda (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Gatunek: thriller, kryminał
Ilość stron: 352
Data premiery: 30.06.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Filia.
Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy