Witajcie,

Zastanawialiście się czasem, czy zło i okrucieństwo jest dziedziczne? O tym między innymi jest thriller Jana Godlewskiego W czarnej zimnej wodzie, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Kacper nie miał łatwego dzieciństwa, co miało ogromne skutki w przyszłości. Jego młodzieńcze lata pełne były brutalności i przemocy, alkoholu i innych używek, pobytach na oddziale psychiatrycznych. Uciekając przed demonami, osadza się na niewielkiej wyspie na Morzy Śródziemnym. Tam poznaję kobietę i powoli zaczyna wierzyć, że ma prawo do szczęścia. Jednak choroba zmusza go do powrotu do przestępczego świata i zmierzenia się z demonami przeszłości.

W czarnej zimnej wodzie to niesamowicie wciągająca i przerażająca historia, w której nawet okładka jest mocno niepokojąca. Rzeczywiste wydarzenia mieszają się z urojeniami wywołanymi chorobą bohatera. Wydarzenia dzieją się na kilku płaszczyznach czasowych, a liczne retrospekcje pozwalają czytelnikom poznać przeszłość i sytuacje, które doprowadziły do bieżących tragedii. Główny bohater to ogromnie intrygująca postać. Trudne dzieciństwo odcisnęło piętno na całym jego życiu, jednak ustatkował się i chce prowadzić życie prawego obywatela. Przeszłość jednak nie daje o sobie zapomnieć, bohater musi stanąć z nią w twarzą w twarz. Drugoplanowe postaci także zostały ciekawie przedstawione, jak się okazuje, każdy z nich skrywał jakąś mroczną tajemnicę. Nic nie jest takie, jak się wydawało na początku. Muszę przyznać, że fabuła była mocno zagmatwana, z licznymi zaskakującymi odkryciami, co szalenie mi się podobało. Autor udało się stworzyć bardzo mroczny klimat, trzymający w napięciu. Dodam jeszcze, że w książce zdarzały się też momenty, które chwytały za serce. Śmiało mogę napisać, że to powieść, która w czytelniku wywołuje szereg emocji – od przerażenia i strachu, po wzruszenie.

W czarnej zimnej wodzie to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jana Godlewskiego. Dałam się porwać tej przerażającej historii, od której nie mogłam się oderwać. Zachwyciła mnie skomplikowana fabuła i kreacja nietuzinkowego bohatera. Z niecierpliwością będę wyczekiwać na kolejne pozycje autora.

Autor: Jan Godlewski
Tytuł: W czarnej zimnej wodzie
Wydawnictwo: Oficynka
Gatunek: thriller
Data premiery: 26.10.2020
Ilość stron: 300
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Oficynka.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy