Witajcie,

Po książki Gabrieli Gargaś można sięgać w ciemno. To historie niesamowicie wciągające, przepełnione emocjami, chwytające za serce. Tak też było z powieścią Tylko ty, której nowe wydanie pojawiło się w maju.
Tylko ty

Historia dwóch kobiet, które bardzo dużo w życiu przeszły. Paulina zaszła w ciążę jako nastolatka, nie poinformowała o tym swojego chłopka, który właśnie wyjeżdżał na studia do Kanady. Gdy po 19 latach ponownie się spotykają, ich uczucia wydają się być tak samo silne. Jednak czy można budować szczęście na nieszczęściu innej kobiety? Ewa bardzo pragnie zostać matką, jednak wszystkie próby okazują się bezskuteczne. Razem z Michałem decydują się na adopcję, ale czy uda im się stworzyć im szczęśliwy dom? Tym bardziej, że Ewa także jest adoptowana, a do biologicznej matki czuje tylko nienawiść.

Tylko ty to przepiękna książka przede wszystkim o przyjaźni, takiej prawdziwej, pełnej oddania i zrozumienia. Paulina i Ewa przyjaźnią się od czasów szkolnych i zawsze mogą na siebie wzajemnie liczyć. To historia przepełniona emocjami, niejednokrotnie autorka wzruszała niemal do łez, ale też były momenty ogromnej radości. Bohaterki są wspaniale wykreowane, bardzo realnie, jako osoba w podobnym wieku z wieloma sytuacjami się utożsamiałam. Autorka pokazała także macierzyństwo, ale z tej prawdziwej strony – z nie zawsze wysprzątanym mieszkaniem, z nieprzespanymi nocami i z dzieckiem, które dostaje słodkość, by matka miała chwilę spokoju. Wychowanie potomstwa to niezwykle trudne zadanie i to ok, że czasem jako matki mamy dość, że potrzebujemy odrobiny czasu dla siebie. Tylko Ty to także historia o miłości kobiety i mężczyzny, takiej która przetrwa lata rozłąki. Choć nie zawsze może mieć dobre zakończenie...
Powieść czyta się bardzo szybko. Autorka przeplata wydarzenia z przeszłości z bieżącą akcją, co dodatkowo podsyca ciekawość czytelnika. Narracja prowadzona z punktu widzenia różnych bohaterów pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie postaci, poznanie ich emocji.

Tylko ty to moje kolejne spotkanie z twórczością Gabrieli Gargaś. Ponownie dałam się porwać wciągającej i chwytającej za serce historii. Zdecydowanie polecam fanom dobrych powieści obyczajowych.

Autor: Gabriela Gargaś
Tytuł: Tylko ty
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Data premiery: 05.05.2021 (I wydanie 03.02.2016)
Ilość stron: 399
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy