Witajcie,

Diabeł tylko się uśmiechnął Sylwii Brataniec to według mnie jeden z lepszych debiutów ubiegłego roku. Gdy więc na początku czerwca swoją premierę miał drugi tom cyklu Uwikłana – Pułapka diabła - wiedziałam, że muszę go przeczytać. Czy spełnił moje ogromne oczekiwania? 
Co czuje człowiek zdradzony przez osobę, której ufał najbardziej na świecie? Rick oddaje Annę w ręce swojego psychopatycznego brata Charliego. Jest uważana za szpiega, więc grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko ze strony psychopaty. Agenci ROCA pracują nad zabójstwem rodziny Madenów. Ta mroczna historia skrywa wiele tajemnic i przyniesie ogromne komplikacje.

Muszę przyznać, że nie mogłam się doczekać kontynuacji. Tak wiele wątków z poprzedniej części nie zostało rozwiązanych, tyle pytań bez odpowiedzi. Autorka ponownie zabiera nas do świata pełnego mafijnych porachunków, tajnej jednostki i policyjnych dochodzeń. Każda z wykreowanych postaci ma swoje tajemnice, nie wiadomo komu można zaufać. Fabuła jest mocno zawiła i skomplikowana, wymaga skupienia, by się nie pogubić. Ale ile się dzieje! Sylwia Brataniec nie pozwala czytelnikowi na nudę, umiejętnie wodzi za nos i nie pozwala się oderwać.
Doceniam fakt, że na początku książki autorka zamieściła legendę z postaciami z poprzedniej części, co pozwoliło odświeżyć sobie fabułę. Zdarzało mi się niejednokrotnie do niej wracać podczas czytanie. Tym bardziej, że w historii nie brakuje skomplikowanych postaci o nawet dwóch tożsamościach.

Pułapka diabła to bardzo dobre połączenie kryminału z mafijnym romansem. Zdecydowanie polecam zacząć przygodę z twórczością Sylwii Brataniec od książki Diabeł tylko się uśmiechnął. Bez znajomości pierwszego tomu będzie trudno zrozumieć tę skomplikowaną, ale niezwykle wciągającą i emocjonującą historię. Odpowiadając na pytanie ze wstępu mogę śmiało napisać, że autorka spełniła moje oczekiwania, gdyż kontynuacja okazała się równie dobra. Zdecydowanie polecam!

Autor: Sylwia Brataniec
Tytuł: Pułapka diabła
Cykl: Uwikłana (tom 2)
Wydawnictwo: Niezwykłe
Gatunek: kryminał, sensacja
Ilość stron: 420
Data premiery: 02.06.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy