Witajcie,

Poza dzień i poza czas, której autorką jest Agata Czykierda-Grabowska to kolejna książka, która skusiła mnie okładką. Nie miałam wcześniej do czynienia z pisarką, więc z ciekawością zanurzyłam się w nieco baśniową, romantyczną historię.
Poza dzień i poza czas
Antonia, studentka weterynarii z niewielkiej miejscowości, skrywa głęboko w sercu ogromna tajemnicę i poczucie winy. Na starym, zapomnianym cmentarzu spotyka Daniela, który ucieka przed gangsterami. Dziewczyna bez wahania udziela mu pomocy, ma to być dla niej pokuta. Chłopak ściągnie na nią śmiertelne niebezpieczeństwo, ale też zupełnie odmieni jej życie.

Powieść rozpoczyna się przepiękną baśnią, a motyw cmentarnego kwiatu przewija się przez całą książkę. Muszę przyznać, że to bardzo oryginalny pomysł. Główne miejsce akcji jest dość nietypowe – cmentarz, ale idealnie wpasowujące się w historię – tajemnicze, nieco bajkowe. Autorka pokazała rodzące się uczucie między Danielem i Antonią, ich historia nie należy do prostych i przewidywalnych. Byłam pod ogromnym wrażeniem poświęcenia Daniela, ale też podziwiałam odwagę dziewczyny. Myślę, że niewielu ludzi odważyłoby się na taki krok. Każde z nich skrywa mroczne tajemnice, demony z którymi próbują sobie poradzić. Polubiłam głównych bohaterów już od pierwszej strony, szczególnie mądrą i wrażliwą Tonię. 
Powieść zawiera całkiem interesujący wątek sensacyjny, który nadał tempa akcji. Zabójstwa, gangsterskie porachunki dodały książce pazura, ale spokojnie, historia niewiele ma wspólnego z tak popularnym ostatnio mafijnym romansem. Choć scen seksu w powieści było kilka, każda jednak została opisana ze smakiem. Wydarzenia poznajemy z punku widzenia głównych bohaterów, rozdziały, w której narratorem jest Tonia są płynnie poprzeplatane rozdziałami, w których opowiada Daniel.

Poza dzień i poza czas to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, na pewno nie będzie ostatnie. To historia, która mnie pochłonęła całkowicie i mocno wzruszyła. Zdecydowanie polecam fanom powieści obyczajowych i romansów, ponieważ jest wyjątkowa, niebanalna i trzymająca w napięciu.

Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Tytuł: Poza dzień i poza czas
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 307
Data premiery: 05.05.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udanego wieczoru, 
SylwiaBrak komentarzy