Witajcie, 

Nikt nie musi wiedzieć to moje pierwsze spotkanie z twórczością Katarzyny Bondy. Biorąc pod uwagę jej popularność i całe morze pozytywnych opinii, miałam ogromne oczekiwania. Czy autorce udało się mnie oczarować?
Hubert Meyer zostaje poproszony o pomoc przyjaciołom z policji oraz znajomej pani prokurator. Parę miesięcy wcześniej jeden z nich zastrzelił gangstera i teraz musi pomóc mu się wyplątać z podejrzeń. Jako przykrywkę wybierają morderstwo młodego mężczyzny, którego ciało podrzucono przed zamek w Mosznej. Dodatkowo Hubert zostaje zaangażowany w rozwikłanie zagadki śmierci swojego domniemanego syna, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Jak ten znany psycholog śledczy poradzi sobie z tymi sprawami?

Nikt nie musi wiedzieć to czwarty tom serii o psychologu śledczym Hubercie Meyerze. Ja czytałam bez znajomości poprzednich tomów i absolutnie nie przeszkadzało mi to w odbiorze. Jak na dobrze skrojony kryminał, mamy kilka morderstw i błyskotliwego psychologa śledczego, który próbuje znaleźć sprawcę – albo jak w przypadku zabójstwa Japy, nie pozwolić, by osoba odpowiedzialna poniosła konsekwencje. Sam Hubert Meyer wydał mi się niezwykle inteligentny, doskonale zna się na swojej pracy. Zdecydowanie go polubiłam, podobnie jak prokurator Weronikę Rudy. Autorka stworzyła bardzo ciekawą fabułę z misternie utkanymi intrygami, bardzo złożoną. Powieść jest wielowątkowa, co może wprowadzać nieco chaosu, ale według mnie, czyni książkę jeszcze ciekawszą. Podobnie jest z licznymi postaciami, które wprowadza autorka. Musze przyznać, że momentami się gubiłam. Ogromnym plusem powieści jest specyficzne poczucie humoru, które mi bardzo przypadło do gustu. Akcja rozgrywa się głównie na Śląsku, a autorka z pewnością poświeciła dużo czasu na przygotowania i sprawdzenie wszystkich opisanych szczegółów.

Nikt nie musi wiedzieć to interesujący kryminał, który polecam fanom tego gatunku. Nie jest to jednak historia, która na długo zapadnie w pamięć, nie wywołała we mnie efektu wow, choć przyjemnie się ją czytało i chętnie sprawdzę pozostałe książki Katarzyny Bondy.

Autor: Katarzyna Bonda
Tytuł: Nikt nie musi wiedzieć
Cykl: Hubert Meyer (tom 4)
Wydawnictwo: Muza
Gatunek: kryminał
Data premiery: 05.05.2021
Ilość stron: 384
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy