Witajcie,

Nie ufam już nikomu było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Klaudii Muniak. Gdy więc swoja premierę miała Klinika, najnowszy thriller autorki, wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać. Czy książka spełniła moje oczekiwania?
Młoda kobieta budzi się w nieznanym miejscu, zagubiona i obolała. Okazuje się, że po ciężkim wypadku samochodowym znalazła się w szpitalu. Niestety nic z tych wydarzeń nie pamięta, nie może się skontaktować z rodziną i bliskimi, zaczyna podejrzewać, że jest tam więziona. Dziewczyna jest wyjątkowa, gdyż swoje życie zawdzięcza rozwojowi medycyny, a dokładniej modyfikacji genomu. Przed wypadkiem próbowała odnaleźć przyjaciela, który tak jak ona jest dzieckiem zmodyfikowanym. Co takiego odkryje?

Co to była za historia! Muszę przyznać, że żeby wymyśleć taką historię, to trzeba mieć genialną wyobraźnię. Fabuła jest przemyślana i dopracowana pod każdym względem. Klaudia Muniak stworzyła rewelacyjną i pochłaniającą historię, od której nie można się oderwać. Stopniowo buduje napięcie, z każdym kolejnym rozdziałem niepokój o młodą studentkę wzrastał. Zachowanie Gai mogło wskazywać na niepoczytalność, więc zastanawiałam się, co się dzieje naprawdę, a co tylko w wyobraźni dziewczyny. Tym bardziej, że sama bohaterka także zaczęła już w siebie wątpić, samotna, zagubiona, bez nadziei na pomoc. Autorka przeplata rozdziały, których akcja ma miejsce w przeszłości z bieżącymi wydarzeniami. To jeszcze bardziej podsycało ciekawość i niecierpliwość czytelnika. Finał powieści jest mocno szokujący, ale też daje do myślenia. Czy rozwiązania, które podsuwa nam rozwój nauki są wykorzystywane tylko do etycznych i moralnie uzasadnionych celów?

Klinika to według mnie bardzo dobry thriller medyczny, który zdecydowanie polecam, nie tylko fanom tego gatunku. Nie ma co się obawiać medycznych żargonów, jest ich tutaj niewiele, a jeśli już się pojawiają to w bardzo zrozumiałej formie. Jako absolwentka biotechnologii, autorka wie o czym pisze. Czekam na kolejne książki Klaudii Muniak.

Autor: Klaudia Muniak
Tytuł: Klinika
Wydawnictwo: Kobiece
Gatunek: thriller
Ilość stron: 296
Data premiery: 19.05.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Udanego wieczoru, 
SylwiaBrak komentarzy