Witajcie,

Romans mafijny staje się coraz bardziej popularnym gatunkiem, choć mi raczej z nim nie po drodze. Postanowiłam jednak sama sprawdzić, na czym polega jego fenomen, dlatego sięgnęłam po Gangsterską grę Dominiki Smoleń.
Dominika Smoleń
Maksymilian ma wkrótce stać się szefem mafii, od lat jest do tego przygotowywany. Ma też poślubić Jasminę, by umocnić pozycję rodziny. Jednak w jego klubie pojawia się nowa barmanka Erika, która skutecznie zajmuje myśli przystojnego mężczyzny. Sprawa się komplikuje, gdy rozpoczyna się wojna z Rosjanami i wszystko wskazuje na to, że w szeregach Maksymiliana pojawił się zdrajca. Czy ta historia może zakończyć się szczęśliwie?

Mimo moich początkowych obaw, dałam się wciągnąć w opowiedzianą przez autorkę historię. Z zainteresowaniem śledziłam, jak rodzi się uczucie między Maksem i Eriką, jak stopniowo zmieniają także siebie. Na początku mężczyzna mocno mnie irytował, pewny siebie i arogancki, oczekiwał, że wszyscy będą posłuszni jego rozkazom. Dopiero Erika nieco utarła mu nosa. Urzekło mnie jednak jego ogromne oddanie dla rodziny, jego gotowość do poświęceń. Narracja została poprowadzona naprzemiennie przez Erikę i Maksa, co pozwoliło na ich lepsze poznanie. W powieści znalazły się liczne sceny erotyczne, napisane ze smakiem i z pewnością nie zdominowały książki.

Gangsterska gra to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Muszę przyznać, że przypadł mi do gustu jej styl pisarki. Powieść napisana jest z lekkością, dialogi przepełnione poczuciem humoru. Cięty język i zaskakujące riposty bardzo mi się podobały. Podobnie jak fabuła, która jak na romans została naprawdę fajnie wykreowana. Akcja pędziła jak szalona, autorka podsuwała pod nos informacje, a ja zastanawiałam się, dokąd to wszystko zaprowadzi, i co najważniejsze, kto jest tym dobrym, a kto tym złym.

Podsumowując, lektura Gangsterskiej gry sprawiła mi sporą przyjemność. Dałam się porwać opowiedzianej historii i nie mogłam się oderwać, dopóki nie poznam zakończenia. Z chęcią sięgnę po kolejne powieści Dominiki Smoleń

Autor: Dominika Smoleń
Tytuł: Gangsterska gra
Wydawnictwo: WasPos
Gatunek: romans
Ilość stron: 300
Data premiery: 29.03.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce.

Udanego dnia,
Sylwia



1 komentarz:

  1. Czytałam 2 lub 3 książki Dominiki i podobały mi się, jednak ta pozycja chyba jednak nie jest w moich klimatach ;)

    OdpowiedzUsuń