Witajcie,

Uwielbiam czytać książki, bo mogę poznać wielu interesujących bohaterów. Jeśli powieść jest dobra, to zdarza mi się tęsknić za poznanymi postaciami po jej skończeniu. Tak też było w przypadku pozycji Życie po tobie Klaudii Bianek. Polubiłam Elizę i Filipa, zaprzyjaźniłam się z całą rodziną, ale zacznijmy od początku.

Eliza w wypadku straciła męża, została sama z dwójką malutkich dzieci. Mąż był dla niej całym światem, wielką miłością i mimo upływu trzech lat, nadal nie umie pogodzić się ze stratą. Po wypadku przeprowadziła się do rodziców, gdzie wspólnie z rodzeństwem zajmują się gospodarstwem. Pewnego dnia po sąsiedzku wprowadza się intrygujący lekarz weterynarz, który mocno namiesza w życiu całej rodziny. 

Życie po tobie to szalenie wzruszająca historia o stracie, żałobie i o samotności. Czas nie zawsze leczy rany, wbrew temu co mówi stare przysłowie. To także opowieść o rodzinie i macierzyństwie, które czasem nie jest usłane różami. Klaudia Bianek poruszyła trudny temat opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym. Jaś cierpiał na zespół Downa, jednak dzięki wsparciu całej rodziny i licznych specjalistów robił duże postępy w drodze do samodzielności. Podziwiałam Elizę za jej niezłomność i ogromną siłę, którą wkładała w opiekę nad dziećmi. Nie poddała się mimo ogromnego ciosu od życia, mimo wytykania palcami na ulicy. Niestety w społeczeństwie na próżno szukać akceptacji dla niepełnosprawności, czy w ogóle odmienności.
Życie po tobie to także historia o trudnej miłości, która narodziła się wbrew wszystkim i wszystkiemu. Eliza nie dopuszczała do siebie możliwości, że kiedyś jeszcze się z kimś zwiąże, a jednak na jej drodze stanął Filip. Historia ich uczucie może była trochę przewidywalna, ale z pewnością interesująca i emocjonująca.

Klaudia Bianek stworzyła bardzo wzruszającą powieść z niezwykłymi postaciami, z którymi bardzo trudno się rozstać. Na szczęście 2 kolejne tomy już czekają na półce. Książka porusza wiele bardzo trudnych tematów i bez wątpienia skłania do refleksji. Zdecydowanie polecam fanom powieści obyczajowych, nie będziecie mogli się oderwać.

Autor: Klaudia Bianek
Tytuł: Życie po tobie
Cykl: Życie po tobie (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czwarta Strona
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 352
Data premiery: 29.01.2020
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udanego dnia,
Sylwia2 komentarze:

  1. Problem uporania się z traumą nie jest łatwo opisać. W tej książce chyba się to udało.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cięzko przeżyć stratę kogoś bliskiego, mam wrażenie, że ta pustka pozostaje w nas do końca życia, które choć przybiera inny juz kształt, to jednak pamięta się.

    OdpowiedzUsuń