Witajcie,

Wciągająca fabuła, zaskakujące zwroty akcji i tajemnice z przeszłości – to czeka na czytelnika, który odważy się sięgnąć po najnowszy thriller Alice Feenay Zabójcza przyjaźń.
W niewielkim, spokojnym miasteczku Blackdown dochodzi do morderstwa. Na miejscu zbrodni pojawiają się detektyw Jack Harper oraz reporterka Anna Andrews. Okazuje się, że oboje znają zamordowaną kobietę, a w toku postepowania wychodzi, że oboje mają ze zbrodnią wiele wspólnego. Jakie mroczne tajemnice skrywa miasteczko, że ludzie są gotowi zabić, by nie wyszły na światło dzienne?

Zabójcza przyjaźń to według mnie genialny psychologiczny thriller z doskonale skonstruowaną fabułą. Autorka rewelacyjnie poprowadziła sprawy morderstw, podsuwała pod nos liczne tropy, udało jej się mnie skutecznie zmylić. Wiele tutaj pilnie skrywanych tajemnic z przeszłości, a odkrywanie każdej z nich sprawiło mi ogromną przyjemność. Wydarzenia poznajemy z punktu widzenia Anny, Jacka i mordercy, co pozwala nabrać szerszej perspektywy. Dodam, że autorka wplotła do narracji elementy humoru i liczne, błyskotliwe riposty, co mi bardzo przypadło do gustu.
Z pewnością bohaterowie są także warci wspomnienia. Anna i Jack w przeszłości byli małżeństwem. Strata córeczki sprawiła, że ich związek się rozpadł. Kobieta skupiała się przede wszystkim na karierze, topiąc smutki w alkoholu. Jack natomiast wrócił to Blackdown, jednak nigdy do końca nie zapomniał o żonie. Oboje mają wiele do ukrycia, autorka podsunęła liczne tropy, by wzbudzić wobec nich podejrzenie i niepewność. Także pozostałe postaci, jak na przykład policjantka, nie wydają się krystalicznie czyste. Samo zakończenie może nie powaliło na kolana, ale całość czytało się rewelacyjnie.

Zabójcza przyjaźń to moje pierwsze spotkanie z twórczością Alice Feeney. Jestem pod dużym wrażeniem książki, za świetnie skonstruowaną fabułę, za napięcie i całe morze tajemnic, za które mieszkańcy gotowi są zabić. Powieść wciągnęła mnie od pierwszej strony, nawet przez moment nie pozwoliła mi na nudę. Z całą pewnością polecam, a sama chętnie sprawdzę inne tytuły autorki.

Autor: Alice Feeney
Tytuł: Zabójcza przyjaźń
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Gatunek: thriller psychologiczny, kryminał
Ilość stron: 384
Data premiery: 10.03.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Udanego dnia,

Sylwia1 komentarz:

  1. Już zapisałam e-booka na listę do przeczytania ;) czytałam poprzednią powieść tej autorki i bardzo mi się podobała :)

    OdpowiedzUsuń