Witajcie,

Klaudia Bianek oczarowała mnie serią Życie po Tobie. Zaprzyjaźniłam się mocno z wykreowanymi przez nią postaciami, z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnego spotkania. Dzisiaj przyszedł czas na ostatnią część cyklu – Taką, jaka jesteś.
Już po raz trzeci spotykamy się z Elizą i Filipem oraz ich uroczą rodziną. Para jest w sobie szaleńczo zakochana, ma jednak za sobą wiele bardzo trudnych przeżyć. Na drodze ich wspólnego szczęścia staną kolejne przeszkody, z którymi będą musieli sobie poradzić. Wiele także wydarzy się w tym tomie, wreszcie finał będą miały liczne wątki rozpoczęte w poprzednich dwóch częściach.
Dużo w książce przemyśleń i rozterek Elizy i muszę przyznać, męczyło mnie to ciągłe rozpamiętywanie przeszłości. Wkurzałam się mocno, gdy zwlekała z wyjawieniem swojego sekretu. Natomiast Filip to ideał mężczyzny – przystojny, zaradny i z wielkim sercem.

Tym razem autorka poświęciła nieco więcej uwagi Oli i Kubie, co mi się bardzo podobało. Para zmaga się z problemem bezpłodności, a dodatkowo Ola walczy z depresją. Mimo bliskich relacji z całą rodziną, nikt się nie zorientował w porę. To pokazuje, jak podstępna jest ta choroba. Po raz kolejny autorka zwraca uwagę na trudy samotnego macierzyństwa, ale też wychowywania dziecka z niepełnosprawnością. Mam wrażenie, że o tym temacie mówi się w naszym kraju stanowczo za mało.

Tak jak i przy poprzednich częściach, książka wywołała we mnie szereg emocji. Była złość na Elizę, że skrywała prawdę przed Filipem, wściekłość na Olę, ale też radość i łzy wzruszenia. Mocno przeżywałam rodzinne nieporozumienia i kibicowałam, by sprawy rozwiązały się pomyślnie. Historia pokazuje, że nie wolno tracić nadziei, że mimo burz, zawsze w końcu wychodzi słońce.

Muszę przyznać, że ze smutkiem skończyłam czytać Taką, jaka jesteś, bo to oznaczało rozstanie z Filipem i innymi bohaterami. Mam nadzieję, że to będzie najlepsza rekomendacja i zachęci Was do przeczytania serii Klaudii Bianek. Polecam sięgać po książki w kolejności ich wydania, by nic Wam nie umknęło.

Autor: Klaudia Bianek
Tytuł: Taką, jaka jesteś
Cykl: Życie po tobie (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ilość stron: 334
Data premiery: 23.03.2021
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.
Udanego dnia,
Sylwia3 komentarze:

  1. Lubię książki Autorki, ma przyjemnie lekkie pióro.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te przygody czytelnicze jeszcze przede mną, może w wakacyjne dni dam się na nie skusić. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszędzie głośno o Klaudii Bieniek, a ja w zasadzie jeszcze chyba niczego nie czytałam. Muszę nadrobić zaległości.

    OdpowiedzUsuń