Witajcie,

Uwielbiam czytać kryminały, a poczucie humoru jest dla mnie jednym z ważniejszych aspektów w książkach. Dlatego z ogromnym entuzjazmem sięgnęłam po komedię kryminalną Szczęśliwy los Małgorzaty Starosty. Kto z nas nie zastanawiał się choć przez moment nad porzuceniem wszystkiego i wyjazdem w nieznane...
Cztery przyjaciółki na życiowym zakręcie wygrywają szóstkę w totolotka. Postanawiają spełnić młodzieńcze marzenie i kupić pensjonat. Tak trafiają do niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Niestety zaraz po ich przybyciu dochodzi do morderstwa, a one znajdują się w kręgu podejrzanych. Jakie tajemnicy skrywała leciwa pani Kornelia? Kto jest mordercą, komu kobiety rzeczywiście mogą zaufać i czy uda im się sfinalizować transakcję?

Jak na kryminał przystało, mamy morderstwo, a nawet dwa. Lokalni policjanci pod nadzorem prokuratora podejmują się śledztwa. Autorka podsuwa czytelnikowi liczne tropy i skutecznie wodzi nas za nos. Akcja pędziła jak szalona, podsycając moją ciekawość. Przyznam, że nie takiego finału się spodziewałam.
Szczęśliwy los to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i muszę przyznać, że jestem oczarowana. Bardzo podobał mi się lekki styl, którym książka została napisana. Przepełnione poczuciem humoru dialogi sprawiały, że śmiałam się na głos. Cztery główne bohaterki: Basia, Lilka, Alicja i Julia to kobiety bystre, silne, bardzo wyraziste, choć każda zupełnie inna, są ze sobą mocno zżyte. Jednak drugoplanowe postaci bardziej przypadły mi do gustu, taj jak na przykład prokurator czy listonosz. Autorce udało się oddać specyficzny klimat podlaskiej wsi i mieszkańców, którzy w obliczu zagrożenia potrafią się zjednoczyć. Cudownie było czytać o legendach i zabobonach, które mimo upływu lat, wydają się wciąż bardzo żywe.

Lektura Szczęśliwego losu dostarczyła mi bardzo dobrej rozrywki, pozwoliła się odprężyć. Zdążyłam się zaprzyjaźnić z wykreowanymi bohaterami, dlatego z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów serii, by śledzić ich dalsze losy. Książkę zdecydowanie polecam, a sama z radością sięgnę po Serię Pruskich Bab.

Autor: Małgorzata Starosta
Tytuł: Szczęśliwy los
Cykl: W siedlisku (tom 1)
Wydawnictwo: Vectra
Gatunek: kryminał, komedia kryminalna
Ilość stron: 383
Data premiery: 26.03.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Vectra.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy