Witajcie,

Jak często Wam się zdarza czytać książkę z autentycznie otwartymi ustami ze zdziwienia? Z fabułą tak wciągającą, że nie ma możliwości odłożenia jej na bok? Zapraszam do przeczytania opinii o powieści Co skrywa się między nami, którego autorem jest John Marrs. Ta książka to prawdziwy rollercoster!

Magge i Nina, to matka i córka, które wspólnie mieszkają na spokojnym osiedlu. Jednak w ich relacji nie ma nic normalnego. Nina trzyma matkę uwięzioną na strychu, przypiętą łańcuchem. Nie może jej wybaczyć krzywd, które matka jej wyrządziła w młodości. Maggie za wszelką cenę próbuje ukryć przed córką prawdę dotyczącą ich przeszłości. Każda z nich ma swoją motywację i przed niczym się nie cofnie. Czy ta historia może mieć dobre zakończenie?

Matka, córka i ich niezwykle skomplikowana relacja. Nienawiść między nimi wydaje się być równie silna, co miłość. Maggie uważa, że za wszelką cenę musi chronić córkę, jest gotowa dla Niny zrobić wszystko. Czy miłość do dziecka i potrzeba ochrony, rzeczywiście usprawiedliwiają jej postępowanie? Jak daleko można się posunąć? Nina natomiast zupełnie zatraca się w wydarzeniach z przeszłości, choć nie wie wszystkiego. Ciężko jednoznacznie ocenić bohaterki, raczej nie ma tu pozytywnych postaci. Sądzę, że obie kobiety panicznie bały się samotności i zdecydowanie obie wymagały pomocy specjalisty. 
Marrs stopniowo odkrywa wydarzenia z przeszłości, podsycając ciekawość czytelnika. Gdy w trakcie czytania, zaczynałam wyrabiać sobie zdanie na temat kobiet, autor przenosił nas do innych wydarzeń i totalnie zaburzał moje wyobrażenia. To jest jeden z mocniejszych elementów książki – mocno zakręcona i zaskakująca fabuła, z niesamowitymi zwrotami akcji. Krótkie rozdziały dodatkowo potęgują jej tempo. Wydarzenia poznajemy naprzemiennie z punktu widzenia Niny i Maggie, co pozwala lepiej poznać motywy ich działania. 

Czytając mocno przeraziła mnie znieczulica panująca w społeczeństwie. Dorosła kobieta znika z dnia na dzień, a tak naprawdę nikt nie zastanawia się głębiej co się stało. Dlaczego sąsiedzi nie zareagowali, dlaczego współpracownicy tak szybko przestali interesować się Maggie? Kobiety są świadkami przemocy wobec dziecka, ale ostatecznie pomysł z niesieniem pomocy został porzucony. Wiele takich sytuacji znamy z realnego życia, gdzie dzieci cierpią w zaciszu własnego domu. 

Co się skrywa między nami to z pewnością jeden z lepszych thrillerów, które czytałam. Autor zaserwował czytelnikowi prawdziwy rollercoster emocji – żal, przerażenie i współczucie, ale też uczucie totalnego niezrozumienia. Akcja pędziła tak, że nawet przez moment nie odczuwałam znudzenia. Prawdziwą wisienką na torcie były totalnie zaskakujące zwroty akcji. W tej powieści nic nie jest takie, jak się wydawało na początku. Zdecydowanie polecam.

Autor: John Maars
Tytuł: Co się skrywa między nami
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Gatunek: thriller psychologiczny
Ilość stron: 400
Data premiery: 24.03.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Burda Media Polska.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy