Witajcie,

Bardzo lubię polskie kryminały, dlatego z chęcią sięgnęłam po najnowszą książkę Pani Katarzyny Gacek Zemsta ze skutkiem śmiertelnym. To druga część przygód o sympatycznej Magdzie, która bardzo mocno mnie zaintrygowała.
Magda jest świeżo po rozstaniu z mężem, próbuje się odnaleźć z nowej rzeczywistości. Jest przerażona, gdy pewnego dnia na jej oczach ginie kobieta, a ona cudem uniknęła śmierci. Jak się okazało, to nie jedyna tragedia, która wydarzyła się tego dnia w tym małym, podwarszawskim miasteczku. Zostaje też porwane dziecko, syn jej bogatych znajomych. Czy chodzi tylko o pieniądze? Kobieta próbuje rozwiązać zagadkę, narażając się na ogromne niebezpieczeństwo.

Nieświadoma, że książka jest drugim tomem opowiadającym o losach zwariowanej Magdy, sięgnęłam po Zemstę. Nieznajomość pierwszej części nie zaburzała mi odbioru tej książki. Pani weterynarz jest kobietą po przejściach, dość szaloną, chaotyczną, które próbuję poradzić sobie z domem, dziećmi i pracą po rozstaniu z mężem. Daleko jej do ideału, przez co stała się bliższa mojemu sercu. Współczułam jej toksycznego związku, z którego na szczęście próbowała się uwolnić. Kobieta jest bardzo wścibska i próbuje sama znaleźć mordercę oraz porywacza. Czy te dwie sprawy coś ze sobą łączy?

Autorka zaserwowała czytelnikom bardzo ciekawy i zaskakujący watek kryminalny, w którym nie brakowało niezwykłych zwrotów akcji. Ja nie mogłam się oderwać, szczególnie, że styl powieści jest bardzo lekki, obficie zabarwiony humorem. Z pewnością powieść ma coś w sobie z komedii kryminalnej. Nie znajdziemy tutaj brutalnych czy krwawych scen, ale niepokój towarzyszył mi niejednokrotnie podczas czytania. Miałam swoje przypuszczenia, jeśli chodzi o zakończenie, ale Pani Gacek udało się mnie skutecznie oszukać.

Zemsta ze skutkiem śmiertelnym to z pewnością bardzo udana powieść, którą polecam wszystkim fanom interesujących zagadek kryminalnych. Nie jest to książka, która na długo zostaje w głowie, ale ja spędziłam z nią kilka bardzo przyjemnych godzin i z chęcią przeczytam pierwszą część, czyli W jak morderstwo.

Autor: Katarzyna Gacek
Tytuł: Zemsta ze skutkiem śmiertelnym
Wydawnictwo: Oficynka
Gatunek: kryminał
Ilość stron: 274
Data premiery: 31.12.2020
Moja ocena: 7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Oficynka.

Udanego dnia,
SylwiaBrak komentarzy