Witajcie,

Czy każda kobieta musi mieć dzieci, a każdy mężczyzna powinien zostać ojcem? 
Myślę, że z takimi dylematami zmaga się dużo osób, tak jak Karolina, bohaterka najnowszej powieści Eweliny Miśkiewicz Wszystko pod kontrolą.


Karolina wiedzie poukładane życie, lubi swoją pracę, od kilku lat spotyka się z Krzysztofem. Nie planuje macierzyństwa, jednak los decyduje za nią. Niestety ojciec dziecka nie okazał zainteresowania, więc dziewczyna musiała stawić czoła nowej rzeczywistości sama. Jednak ktoś z przeszłości pojawi się na jej drodze. Czy przyniesie jej szczęście?

Wszystko pod kontrolą to bardzo spokojna powieść o przyjaźni, miłości, ale też trudnych wyborach. Głównej bohaterce trudno się odnaleźć w macierzyństwie, nigdy nie planowała dziecka. Mam wrażenie, że Róża jej wręcz przeszkadzała. Jako matce, ciężko mi to zrozumieć. Za to doskonale rozumiem problem akceptacji siebie i swojego ciała po ciąży. Muszę przyznać, że ta postać nieco mnie irytowała. Na szczęście dla niej, miała wokół siebie grono ludzi gotowych ją wesprzeć. Przyjaciółki, które mimo totalnie różnych charakterów i prowadzenia zupełnie innego życia, wspierały się w trudnych momentach. Są też rodzice Karoliny, którzy po ogromnych zawirowaniach odnajdują powrotną drogę do siebie. Ta książka daje więc nadzieję na lepsze jutro, że po ciężkich wydarzeniach, na niebie znów pojawi się słońce. Powieść składnia także do refleksji nad tym, co w życiu ważne, nad przemijaniem.
„Dzisiejszy świat stanął na głowie, bo ona jeszcze nie rozumie, że moda ubraniowa zmienia się kilka razy w roku, ale wystrój mieszkania? Nie rozumie tego. Kiedyś meblowało się domy na lata, a teraz co sezon trzeba iść po katalog do Ikei czy innej sieciówki i zmieniać, zmieniać, zmieniać, bo trzeba być na czasie. Do niczego nie można się przyzwyczaić, z niczym związać, rzeczy nie mają duszy.”
Wszystko pod kontrolą czytałam bardzo szybko i lekko dzięki prostemu językowi. Fabuła nie pędzi, za to spokojnie płynie, pisana przez zwykłe, codzienne życie, wydarzenia, które mogą się przytrafić każdej z nas. Uważam, że fani literatury obyczajowej będą zadowoleni, ja jestem na pewno. Powieść jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Eweliny Miśkiewicz, ale chętnie sięgnę po jej poprzednią książkę.

Autor: Ewelina Miśkiewicz
Tytuł: Wszystko pod kontrolą
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 24.02.2021
Gatunek: powieść obyczajowa, romans
Ilość stron: 328

Moja ocena: 7/10 bardzo dobra
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.
Udanego wieczoru,
Sylwia


1 komentarz: