Witajcie,

Rewelacyjnie czyta się książki, których akcja rozgrywa się w zamieszkiwanym przez Ciebie. Znajome uliczki pobudzają wyobraźnię. Tak właśnie było z lekturą Osadzonego Kingi Wójcik.

Osadzony to trzeci tom cyklu o Lenie Rudnickiej. Tym razem nieszablonowa pani komisarz musi stawić czoło niebezpiecznemu mordercy kobiet. Sprawa wygląda niemal identycznie jak zbrodnie Trzynastki, mordercy złapanego trzynaście lat temu, który zamordował trzynaście kobiet. Czy mamy do czynienia z naśladowcą? A może w więzieniu siedzi niewinny człowiek?
Po raz kolejny muszę napisać, że na rodzimym rynku kryminałów, mamy wiele perełek, które w niczym nie ustępują zagranicznym bestsellerom. Takim przykładem jest Osadzony. Autorka stworzyła rewelacyjna powieść ze świetnie poprowadzonym wątkiem kryminalnym. Razem z zespołem śledczych rozwiązujemy zagadkę morderstw, nietuzinkową i porywającą. Pisarka umiejętnie budowała napięcie do ostatniej strony, akcja nawet przez moment nie zwalniała tempa. Ogromny plus za dopracowanie wszystkich wątków, bo oprócz seryjnego mordercy mamy ich kilka w książce. Najtrudniejszy to według mnie problem przemocy domowej, a także fanatyzmu religijnego. Na uwagę zasługuje także styl pisania autorki, który sprawiał, że przez powieść się wręcz płynie. Duzy plus za dialogi z poczuciem humoru i cięte riposty. 

Komisarz Lena Rudnicka bardzo przypadła mi do gustu za ogromną odwagę, inteligencję oraz działania „na granicy”. Taka niepokorna dusza, która odnosi sukcesy, jednak mocno przeszkadza przełożonym. Sierżant Wolski okazał się jej totalnym przeciwieństwem, jednak stanowią dobrze dobrany duet. Oboje bardzo wyraziści, bohaterowie z krwi i kości, ciężko pracują, by znaleźć mordercę.

Osadzony to według mnie bardzo dobry kryminał, który czyta się z dużą przyjemnością. Dobrze skreowana fabuła, zaskakujące zwroty akcji i interesujące postaci powinny Was przekonać do sięgnięcia po powieść. Ja zdecydowanie polecam. Chętnie też sprawdzę poprzednie tomy, bo ciężko mi się rozstać z komisarz Rudnicką i sierżantem Wolskim.

Autor: Kinga Wójcik
Tytuł: Osadzony
Cykl: Lena Rudnicka (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Gatunek: kryminał
Ilość stron: 496
Data premiery: 21.01.2021
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Udanego wieczoru, 
SylwiaBrak komentarzy