Witajcie, 

Jestem bardzo ciekawa, czy bierzecie udział w różnego rodzaju czytelniczych wyzwaniach? Ja w ubiegłym roku brałam udział jedynie w 52 Books Challenge, ale w tym roku mam ochotę na więcej. Zebrałam kilka najciekawszych moim daniem książkowych zabaw, które znajdziecie poniżej wraz z linkami do profili autorów. 
1. Wyzwanie czytelnicze 2021 z portalem Lubimyczytać.pl
Użytkownicy portalu robią założenia, ile książek przeczytają w danym roku. Podoba mi się to narzędzie, gdyż automatycznie zlicza książki, dla których dodałam opinię. Możemy też podejrzeć stopień realizacji oraz listę przeczytanych książek. Mamy też możliwość śledzić wyzwania podjęte przez naszych znajomych. Dodatkowo na portalu ogłaszane są wyzwania czytelnicze na konkretne miesiące. W styczniu czytamy książkę z liczbą w tytule. Na FB funkcjonuje grupa, w której można się dzielić linkami do opinii, a 3 najciekawsze wpisy zostają nagrodzone.

2. Wyzwanie - Czytanie! 2021 
Na portalu Na kanapie też możecie wziąć udział w zabawie. Sami decydujecie, ile książek zamierzacie przeczytać w rozpoczętym właśnie roku. W specjalnej zakładce możecie na bieżąco monitorować Wasz progres. 

3. Nienaczytanyrok z Joanna z bloga Nienaczytana
Joanna ma dla nas propozycję czytelniczego wyzwania pod hasłem #nienaczytanyrok. Na początku każdego miesiąc pojawi się temat przewodni, np. dotyczący okładki, bohatera czy autora. Zadaniem jest czytanie książki z danej kategorii oraz podzielenie się opinią na jej temat. Dodatkową motywacją do wzięcia udziału w zabawie są ciekawe nagrody za najciekawszą opinię. Szczegóły znajdziecie we wpisie

4. 52 Book Challege
Bardzo popularne wyzwanie czytelnicze, które zakłada że przeczytamy 52 książki w roku. Przeciętna liczba tygodni w roku to 52, więc wystarczy jedna pozycja na tydzień. To była jedyna zabawa, w której wzięłam udział w ubiegłym roku i udało mi się nawet przekroczyć założony cel

5. Wyzwanie czytelnicze na 2021 z portalem Niestatystyczny.pl
Na fanpage'u portalu Niestatystyczny.pl znajdziecie kilka propozycji z planszami na 2021. Część jest oczywiście bardzo humorystycznych, część wymagających kreatywnego podejścia do tematu. Te kreatywne zabawy spodobały mi się najbardziej. 
 
Na Instagramie też znajdziecie kilka interesujących akcji, które motywują do regularnego czytania, promują polskich autorów czy redukcji stosu książek nieprzeczytanych, czekających cierpliwie na półce na swoją kolej. Poniżej 3 z nich, które mi najbardziej się spodobały:
#czytamretrozsad
Organizatorką zabawy jest Sylwia z Czytelniczy.sad. Zachęca do czytania książek, które zalegają od miesięcy/ lat na półkach, które nie są nowościami wydawniczymi. U mnie na pewno takich książek znajdzie się kilkadziesiąt...Dla najbardziej aktywnych jest przewidziana nagroda. 

#półrokupopolsku
To druga edycja zabawy, która ma za zadanie promowanie polskiej literatury i wspieranie naszych rodzimych autorów. Organizatorką zabawy jest Karola z gora.ksiazek. Wystarczy, że raz w miesiącu przeczytasz książkę polskiego autora i opublikujesz opinię na IG.

#trenujzbibliotecznymmolem
Jedyne wyzwanie, które nie dotyczy książek. Kamila biblioteczny_mol zachęca do regularnych treningów, a ja właśnie potrzebuję większej motywacji do ćwiczeń.

Wszelkie wyzwania czytelnicze są według mnie wspaniałą zabawą, która motywuje i zachęca do czytania. Zebrałam tylko kilka z nich, a jestem przekonana, że w sieci znajdziecie jeszcze wiele więcej.
Jestem ciekawa, czy bierzecie udział w takich zabawach? Co o nich myślicie?

Miłego wieczoru,
Sylwia

6 komentarzy:

 1. Biorę tylko udział w wyzwaniu Wypożyczone i na razie tyle mi starczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ciekawością obserwuję osoby biorące udział w wyzwaniach i śledzę ich postępy, jednak osobiście raczej rzadko biorę udział. Nie lubię, kiedy moje czytanie definiują cyfry lub konkretne nazwiska, lubię różnorodność. Czasem sama robię sobie mini wyzwania, że w danym miesiącu czytam konkretnego autora czy gatunek, ale to indywidualnie, we własnym zakresie.
  Życzę powodzenia we wszystkich wyzwaniach, które podjęłaś! :) Zwłaszcza podoba mi się to #półrokupopolsku, gdyż też lubię promować polską literaturę! Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie biorę udziału w wyzwaniach, ani związanych z ilością przeczytanych książek, ani tematycznych, za to uwielbiam czytać relacje innych z realizacji wyzwań, często jakiś tytuł podchwytuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chcę przeczytać tyle książek, że po drodze mi chyba tylko z wyzwaniem na 52 książki rocznie. Ale takie wzywania to zdecydowanie dobry pomysł na promocję czytelnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile wyzwań. Ja może z decyduje się na jedno w tym roku, ale nie więcej.
  Powodzenia!
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow mnóstwo wyzwań. Ja nie biorę w żadnym. Jednak Tobie życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń