Witajcie, 

Czekałam z ogromną niecierpliwością na kontynuację serii o Igorze Brudnym. Sfora i Piętno zrobiły na mnie ogromne wrażenie, więc jeśli jesteście ciekawi, czym zaskoczył nas Przemysław Piotrowski w Cherubie, zapraszam dalej. 

W Zielonej Górze ponownie dochodzi do brutalnego morderstwa. Tym razem ginie prokurator Brunon Kotelski, a Igor Brudny dostaje przesyłkę związaną z dokonaną zbrodnią. Wszystko wskazuje na powiązania z sierocińcem Hieronimek, z tragicznym dzieciństwie o którym komisarz chciałby zapomnieć. Razem z zielonogórskimi policjantami oraz prokurator Arletą Winnicką, Brudny próbuje rozwikłać zagadkę. 

Z mojego doświadczenia wynika, że kontynuacje serii są na ogół słabsze. Tym razem jest wręcz przeciwnie. Autor nieustannie trzyma bardzo wysoki poziom. Igor Brudny po raz kolejny musi zmagać się brutalnym i bestialskim mordercą, a także ze swoją przeszłością. Mamy więc doskonale poprowadzone śledztwo i błyskotliwych śledczych zaangażowanych w rozwiązanie zagadki. Miejsca zbrodni, opisy bestialskich czynów były tak realistyczne, że aż dreszcze po plecach przechodziły. Pierwsza zbrodnia dotyczyła prokuratora, kolejna też wskazuje, że morderca nie wybiera swoich ofiar przypadkowo, że nikt spośród śledczych nie może czuć się bezpieczny. Z każdą kolejną stroną pojawiają się nowe tropy, które nie zawsze prowadziły do poprawnych wniosków. Autor rewelacyjnie mnie wodził za nos. Jak się okazuje przeszłość komisarza Brudnego będzie stanowić klucz do rozwiązania zagadki, a sam morderca dobrze go zna. 

Bohaterowie to z pewnością ogromny atut książki. Na uwagę zasługują na pewno bezkompromisowy komisarz, Julia Zawadzka a także emerytowany już Czarnecki. Są wyraziści, intrygujący, a przy tym nie pozbawieni wad. Mocno kibicowałam całej trójce od pierwszej strony. 

Cherub to doskonale skreowany kryminał, który zawiera też wiele przerażających wątków. To połączenie kryminału, sensacji z ogromną dawką grozy i psychologicznych gierek. Dostarcza czytelnikowi niezapomnianych wrażeń, wręcz nie pozwala oderwać się od lektury. Cherub to trzecia część serii o Igorze brudnym i moim zdaniem warto czytać książki w kolejności wydania. Piętno i Sfora opisują inne morderstwa, jednak dla mnie wiele tematów jest połączonych. Podsumowując, cała seria jest jedną z lepszych, które czytałam. 

Autor: Przemysław Piotrowski 
Tytuł: Cherub 
Cykl: Igor Brudny (tom 3) 
Wydawnictwo: Czarna Owca 
Gatunek: thriller 
Ilość stron: 438
Data premiery: 12.11.2020 
Moja ocena: 8/10 rewelacyjna 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca. 
Udanego dnia, 
Sylwia

3 komentarze:

  1. Uwielbiam kryminały, muszę koniecznie zakupić tą książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kryminały rzadko kiedy czytam ale na dobrą pozycję mogę się skusić

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam wrazenie, ze jest to zbyt przerazajaca dla mnie ksiazka. Raczej sie nie skusze, ale polece ja znajomym :). Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń