Witajcie,

W ten Mikołajkowy poranek zapraszam Was do cudownego świata baśni, którego autorem jest Norbert Grzegorz Kościesza.

Opowieści Starej Puszczy – Przygody Kinguńci – Śmiechuńci i Norbuńcia – Psotuńcia

Baśń opowiada przygody rodzeństwa elfów, grzecznej dziewczynki i lubiącego psoty chłopca. Chłopiec poszukując kompanów do zabawy trafia do chatki czarownicy. Niczego się nie spodziewając, zjadł cukierka, który zamienia go w małego pająka. Był to magiczny cukierek, który zmienia osobę, w to, kim naprawdę jest. Norbuńcio zostaje uwięziony w domu wiedźmy, gdzie codziennie na godzinę zmienia się z powrotem w chłopca i musi posprzątać chatę. Zrozpaczona siostrzyczka elfa wyrusza bratu na ratunek, a po drodze czeka ją moc fascynujących przygód.


W leśnym stawie

To bardzo ciepła historia opowiadająca losy mieszkańców dwóch zaczarowanych krain: królestwa ziemi, słońca, kwiatów, roślin i radości, a druga to królestwo wody, ciemności, szlamu, wodorostów i smutku. Królestwo ziemi nie miało dostępu do wody, a za korzystanie ze zbiorników musieli przekazywać królowi Mułkowi ogromne ilości skarbów. Pewnego dnia na brzegu stawu spotykają się dwójka dzieci i od razu zaprzyjaźniają. Niestety zły król Mułek zmienia chłopca w żabę, a dziewczynka rusza mu z pomocą. By odczarować przyjaciela muszą wspólnie podjąć się skomplikowanych zadań, dzięki czemu przeżyją wspólnie kilka ciekawych przygód. Czy dobre serce dziewczynki skruszy kamień w sercu jej ojca?

Obie baśnie bardzo spodobały się moim chłopakom. Z radością i ogromnym zainteresowaniem śledzili przygody wyjątkowych i oryginalnych postaci. Obie historie bawią, uczą ale też wzruszają. Co najważniejsze, każda z nich niesie przesłanie, o tym co w życiu jest ważne, o dobroci, która zwycięża zło. Na uwagę na pewno zasługują ilustracje wykonane przez Annę Gulanowską. Rysunki w obu książeczkach są piękne, barwne i wyjątkowe, przyciągają wzrok dzieciaczków. 

Jeśli poszukujecie prezentów dla swoich pociech, to zapraszam na stronę na FB prowadzoną przez Pana Norberta, gdzie możecie obie książeczki kupić.

Na zakończenie chciałabym Wam życzyć samych radości z okazji Mikołajek,
Sylwia3 komentarze:

  1. Przygody czytelnicze zapowiadają się bardzo ciekawie, chętnie zajrzę do nich, przy okazji czytania córce mojej koleżanki. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe są te historie. Widać że autor ma wielką wyobraźnię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo lubię takie książki, na razie czytam je sama, bo moje dzieciaki są za małe, ale już nie mogę się doczekać aż razem będziemy przeżywać taką przygodę czytelniczą :-)

    OdpowiedzUsuń