Witajcie, 

Dzisiaj zapraszam na ostatnie spotkanie z Weroniką i Przemkiem, Łukaszem i Ewą. Ryzykowny wybór Emilii Szelest to finałowa część serii o Weronice Kardasz, piekielnie dobrej policjantce, a później zastępcy szefa ABW. Gang motocyklowy, ukraińska mafia, a wszystko to doprawione pikantnym romansem głównych bohaterów. 

Przemek zostaje porwany przez Kordiana, brata Ewy, który przejął dowództwo na gangiem Braci Peruna. Weronika rozumie, że w pojedynkę nie da rady uwolnić narzeczonego. Wyciąga więc z więzienia motocyklistów, by razem podjąć walkę. Kobieta, próbując ocalić narzeczonego z rąk ukraińskiego bandyty, sama wpada w śmiertelną pułapkę. Zrozpaczony aktor wraz z braćmi z Klubu Peruna ruszają narzeczonej na ratunek. 

Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam dylematy bohaterów, szczególnie Ewy. Dziewczyna przeszła długą drogę, od pustej lalki do charyzmatycznej i twardej kobiety. Jej relacja z Lokim i Kamilem też była niezwykle interesująca. Nie chciała wybaczyć Łukaszowi „zdrady”, mimo, że oboje darzyli się ogromnym, prawdziwym i gorącym uczuciem. Dylematy Weroniki i Bąka, ich walka na granicy prawa, by rozprawić się z bandytami była mocno emocjonująca. Bardzo polubiłam też rodziców Weroniki, a szczególnie ojca. Na pozór twardy i oschły, w głębi skrywa wielkie serce. Ich pełna oddania miłość do córki skradła moje serce. Kordian i Julina to dwie najbardziej odrażające postaci z książki. Ich brutalność i okrucieństwo przyprawiały mnie o dreszcze przerażenia. Jesli chodzi o finałowe sceny, można się było domyśleć takiego zakończenia. Mimo tego, wzniosła ceremonia ślubowania Ewie bardzo mnie wzruszyła. 

Trzecia część serii jest według mnie jeszcze bardziej emocjonująca i ekscytująca niż poprzednie. Od pierwszej strony trzyma w napięciu, akcja toczy się błyskawicznie.  Ogromnym atutem książki jest poczucie humoru. Zabawne dialogi, cięte riposty to coś, co uwielbiam. Dzięki lekkiemu stylowi autorki, książkę czyta się lekko i szybko. Nie brak nietstey też absurdów, nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Kordianowi tak zależało na poślubieniu siostry. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że mieli tylko wspólną matkę, to i tak wydaje się nieprawdopodobne. 

Autor: Emilia Szelest
Tytuł: Ryzykowny wybór
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Cykl: Tom 3 Weronika Kardasz
Gatunek: sensacja/ romans
Liczba stron: 296
Data premiery: 03.06.2020
Moja ocena: 7/10

Ryzykowny wybór zakończył przygody bohaterów, z którymi zdążyłam się zżyć. Z ogromną przyjemnością śledziłam ich przygody, dylematy i rozterki.  Jeśli macie ochotę zapoznać się z recenzjami poprzednich częsci, to zapraszam na bloga Niebezpieczna gra oraz Układ idealny. Książki są ze sobą ściśle związane, polecam więc czytać je w kolejności. 

Udanej niedzieli, Sylwia

6 komentarzy:

 1. Lubię połączenie sensacji i romansu. Fajnie, że 3 część jest lepsza od poprzednich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka razy mignęła mi już w sieci ta seria. Możliwe, że będą ją mieli w mojej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po zapoznaniu się z pierwszym tomem i – niestety – rozczarowaniu nim, zrezygnowałam z kontynuacji przygody z tą serią. Nawet czytając pozytywne opinie na temat dalszych części nie żałuję tej decyzji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii, ostatnio nie mam czasu na czytanie książek, czytam tylko poradniki :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się zapoznać z tą serią, bo kusi i intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tytuł powinien spodobać się mojej córce, ostatnio w takich klimatach buszuje, chętnie podeślę jej pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń