Witajcie,


Beloved to trzecia książka Corinne Michaels, którą miałam przyjemność przeczytać. Wszystkie należą do jednego cyklu, choć w każdej poznajemy bliżej inne postaci. 
Catherine poznajemy w dość trudnym momencie jej życia – właśnie nakryła narzeczonego na zdradzie ze swoją przyjaciółką. Dodatkowo musi z nim konkurować o kontrakt z niezwykle ważnym klientem. Kobieta w pracy radzi sobie doskonale, jednak w życiu prywatnym jest znacznie gorzej. Wszystko zmienia pojawienie się Jacksona, który mocno namieszał w sercu Cat. 
Beloved to historia opowiadająca o narodzinach uczucia między Catherine i Jacksonem. Oboje zostali zranieni przez los, oboje skrywają bolesne tajemnice. Catherina to młoda kobieta, która nie wierzy we własne możliwości, że jest dla kogoś wystarczająco dobra. W dzieciństwie zostawił ją ojciec i to odbiło się na jej psychice. Jackson natomiast to mężczyzna, który wie czego chce. Jest bardzo przystojnym, seksownym byłym komandosem, który obecnie prowadzi 2 firmy. Jego tajemnice z przeszłości stają jednak na drodze ich wspólnemu szczęściu. Powieść pokazuje jak duży wpływ na nasze życie ma to, co przeżyliśmy. Cat twierdzi, że wszyscy mężczyźni ją w końcu zostawią. Mężczyzna natomiast głęboko wierzy, że wszyscy których pokocha zginą. Gdybym miała opisać ich związek, to porównanie do zabawy w kotka i myszkę wydaje mi się idealne. 
Głęboko poruszyła mnie sprawa ojca Cat, jego przepełniony emocjami, miłością list. To niewyobrażalne męczyć tak długo w poczuciu winy, tęskniąc i kochając z daleka. Samo zakończenie było dość zaskakujące, wręcz łamiące serce. Wiem jednak, że jest kolejny tom serii, więc liczę na pozytywne kontynuowanie niedokończonych wątków. 

Książka z pewnością przypadnie do gustu fanom romansów. Przepełniona emocjami, pożądaniem, ale też bólem historia Cat i Jacksona zainteresowała mnie bardzo. Autorka w powieści skupia się przede wszystkim na ich związku, brak jest wątków pobocznych, może poza historią ojca Cat. To sprawia, że momentami czułam się nieco znużona. Według mnie poprzednie książki Corinne Michaels wypadły lepiej. Jednak na wakacyjne wieczory ta powieść wydaje się być idealna.

Autor: Corinne Michaels
Tytuł: Beloved
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Cykl: Beloved tom 1
Gatunek: romans
Liczba stron: 434
Data premiery: 15.07.2020
Moja ocena: 6/10

Życzę Wam udanego dnia, Sylwia

6 komentarzy:

 1. Czytałam Convictions, więc tej książki też jestem bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej ksiazki, tytul kojarzy mi sie jedynie z "Beloved" Toni Morrison (bardzo polecam). Dziekuje za zachecajaca recenzje i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uuu książka ma super okładkę i chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba jednak nie dla mnie. Wolę fantastykę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Romanse czytam dość rzadko, dawno jednak żaden nie wpadł w moje ręce, więc może ten?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem fanką romansów, wydają mi się dość schematyczne. Nie trafiłam jeszcze na taki, który by mnie zaskoczył.

  OdpowiedzUsuń