Witajcie,

Co by było, gdyby pewnego dnia okazało się, że mężczyzna, dla którego poświęciłaś karierę i przyjaciół, po prostu Cię wykorzystuje? Kobieta, którą kochasz od dzieciństwa, wybrała pieniądze, a nie Ciebie? To właśnie dramaty, z którymi przyszło się zmierzyć dwójce bohaterów fenomenalnej powieści obyczajowej


W zapomnianej przez Boga wsi w górach Świętokrzyskich spotyka się dwójka życiowych rozbitków. Basia jak magnes przyciąga do siebie inne życiowe ofiary, takie jak czworonogi, dotkliwie doświadczone przez los. Wspólnie z Kostkiem organizują psom bezpieczną przystań, ale czy będą w stanie stworzyć ją także dla siebie? Oboje dużo przeżyli i to właśnie wydarzenia z przeszłości staną na drodze ich wspólnego szczęścia.

Nie sposób nie polubić głównych bohaterów: Basi i Kostka. Basia to skromna, życzliwa, bardzo zdolna architekt, niepewna swoich możliwości. Mimo przeciwności losu, nie poddaje się i uparcie dąży do wyznaczonych celów. Mężczyzna z kryminalną przeszłością, jest jednak bardzo wrażliwy na potrzeby słabszych, można na nim polegać nawet w trudnych sytuacjach. Marzy o poprawie swojego życia i wejściu na ścieżkę prawa. Urzekła mnie także matka dziewczyny. Niby twarda kobieta, ale o ogromnym sercu i pełna życiowej mądrości. Jej poczucie humoru rozbawiało mnie do łez.

W powieści poruszono wiele trudnych tematów, takich jak przemoc wobec zwierząt. Szczególnie na wsiach zwierzęta muszą żyć w bardzo trudnych warunkach, traktuje się je wręcz bestialsko. Skomplikowane uczucie to kolejny niezwykle intrygujący wątek. Muszę przyznać, że sercowe rozterki bohaterów ściedziłam z ogromnym zainteresowaniem. 

Zostań do rana to mądra, ciepła historia, która pokazuje, że wystarczy uwierzyć w siebie i można góry przenosić. Wspaniała powieść z dużą dawką optymizmu. Jako ciekawostkę zdradzę, że autorka to znana scenarzystka seriali, takich jak Samo życie, Niania w wielkim mieście, Na dobre i na złe.

Jestem ciekawa, czy czytaliście książki Agnieszki Krakowiak - Kondrackiej? Życzę Wam udanego weekendu,

Sylwia

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam książki tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka na wakacje. Nie czytałam, więc chętnie to zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powieść jak najbardziej w moich klimatach czytelni czy chce, dlatego z chęcią po nią sięgnę. Latem lubię czytać takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca moje klimaty, ale urlop się zbliża, więc może dam się skusić:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać powieści autorki. Widziałam jakąś jej książkę w bibliotece, ale nie sięgnęłam.
  Przy okazji, nazwiska z dwoma członami pisze się bez spacji przy dywizie :) tak jak na okładce.

  OdpowiedzUsuń