Witajcie,


Obiecujący debiut literacki Niebezpieczna gra Emilii Szelest (Wituszyńskiej) sprawił, że z zapałem sięgnęłam po kontynuację serii, czyli Układ idealny. Po raz kolejny autorka serwuje nam dużą dawkę adrenaliny, niebezpieczne akcje, szybkie motocykle i uczucie, za które grozi śmierć.


Tym razem na pierwszym planie jest Łukasz, dawna miłość Weroniki. Policjantka jest teraz zastępcą szefa ABW i próbuje rozwikłać sprawę handlu ludźmi. Prosi Lokiego, by ten wstąpił w szeregi Klubu Peruna, gangu motocyklowego w Przemyślu. Żądny adrenaliny i nowych wyzwań chłopak, zgadza się wziąć udział w przedsięwzięciu. Na miejscu ratuje z opresji Ewę Wronowską, która jak się okazuje, jest córką prezesa klubu. To ułatwi mu zdobycie zaufania Wrony oraz braci z klubu.

Niemal od pierwszej strony polubiłam Łukasza, odważny lekkoduch, ale jak się okazało honorowy, o bardzo dobrym sercu. Ewa natomiast mnie irytowała, młodziutka, bardzo dziecinna. Aż nie chce się wierzyć, że nie wie nic o interesach ojca. Moje serce skradł także tajemniczy Anatol, który tak troszczył się o policjanta. Jego dobroć i życiowa mądrość była dla Łukasza dużym wsparciem, wniósł też dużo światła na sprawę gangu.


Wątek kryminalny w drugim tomie cyklu jest zdecydowanie bardziej rozbudowany. Mamy więc gang motocyklowy, szemrane interesy i jak się okazuje, zdrajcę w szeregu braci. Akcja goni akcję, nic nie jest takie, jak się wydawało na samym początku. Zakończenie wbiło mnie w fotel, więc z ogromnym zainteresowaniem sięgnę po kolejny tom, by dowiedzieć się, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów.


Układ idealny  to według mnie lekka, ale bardzo dobra książka. Połączenie romansu z dużą dawką powieści sensacyjnej stworzyło niezwykle interesującą całość. Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej niż Niebezpieczna gra. Jestem więc bardzo ciekawa, czym autorka zaskoczy nas w Ryzykownym wyborze, trzecim tomie cyklu. Nie mogę się doczekać czytania!


Przy okazji chciałabym Was zaprosić na moje konto na Instagramie oraz FB, gdzie trwa właśnie rozdanie. Do zgarnięcia są dwa e-bony podarunkowe do księgarni Tania książka.


Miłego weekendu, Sylwia


11 komentarzy:

 1. Ten cykl mam dalej przed sobą. Fajnie, że drugi tom cię nie zawiódł i nie możesz się doczekać trzeciego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem, czy książka przyciągnie uwagę mojej córki, są duże szanse, że tak właśnie będzie, zatem tytuł podeślę jej pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wiele ostatnio takich książek powstaje wśród polskich autorów, sympatycy gatunku witają je radośnie. :)

   Usuń
  2. Zgadzam się. Czytelnik pod tym względem ma duży wybór.

   Usuń
 3. Same pozytywne rzeczy czytam o tej autorce i jej książkach. Chyba czas przekonać się samej, jak mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele razy, przewijała mi się ta książka, ale nigdy nie miałam okazji, jej prze czytać 🙈 Muszą sobie ją na Legimi ściągnąć. Nie lubię takich typowo, lekkich książek. Chociaż są przyjemną odskocznią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tego cyklu, ale jak ktoś lubi na ostro , to mu się spodoba na pewno :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. To jednak książka zupełnie nie w moich klimatach czytelniczych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie sięgam po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cała seria bardzo mi się spodobała, bawi i wciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam swoje spotkanie z pierwszym tomem serii, które... nie było udane. Autorka miała ciekawy pomysł, jednakże wiele czynników sprawiło, iż częściej wzdychałam z irytacji, niżeli z zadowoleniem. Dlatego kolejne części sobie odpuściłam i nie zamierzam tego zmieniać. Dobrze jest, jak jest.

  OdpowiedzUsuń