Witajcie,

Patricia Briggs to jedna z niewielu autorek, której ksiązki kupuję w ciemno, bo wiem, że czeka mnie kilka godzin doskonałej rozrywki. Czas ciszy to 10 tom serii o Mercedes Thompson, uroczej pani mechanik należącej do zmiennokształtnych.

Marcy ma doskonałą zdolność wpadania w kłopoty. Tym razem zostaje porwana przez Władcę Nocy, więc autorka zabiera nas do Mediolanu oraz na bajeczne ulice Pragi. Zrozpaczony Adam wyrusza ukochanej na ratunek zabierając ze sobą nietuzinkową drużynę - przedstawicieli goblinów, wilkołaków i nawet rosyjską czarownicę. Stefan oraz Marsilia, jako przedstawiciele wampirzego gatunku także wspierają Alfę w tej niezwykle trudnej misji. Oczywiście Mercy nie czeka bezczynnie na swojego wybawcę, ale za wszelką cenę próbuje się wydostać z siedziby wampirów...i wpada w jeszcze większą zasadzkę.

Narracja w Czasie ciszy prowadzona jest dwutorowo. Adam opisuje misję ratunkową i wydarzenia w Mediolanie, natomiast Mercy swoje perypetie w Pradze. Żadnemu z bohaterów nawet przez moment nie przyszło się nudzić,  więc czytelnikowi tym bardziej.

Uwielbiam książki Briggs za sposób, w jaki buduje swoje uniwersum. Mamy tutaj przekrój przeróżnych gatunków: wampiry, wilkołaki, kojota, gobliny, czarownice i wiele, wiele innych interesujących stworów. W każdym kolejnym tomie poznajemy nowe postaci. Opisany świat i postaci są bardzo spójne, tworzą razem niesamowicie interesujące tło. Tym razem dowiadujemy się nieco więcej o goblinach oraz Władcy Nocy, który jest panem wszystkich wampirów. Niestety Jacob mnie mocno rozczarował. Jak na wielkiego władcę, rządzącego od stuleci chmarą krwiopijców, spodziewałem się przerażającego, twardego i bezwzględnego wampira. Poznajemy natomiast leniwego, uzależnionego i pozwalającego na zbyt wiele mdłego króla.

Jestem ogromnie oczarowana relacją między Adamem i Mercy, którzy tworzą rewelacyjne związek. Podoba mi się, jak autorka doskonale balansuje przy opisywaniu ich uczucia, by nie stworzyć ze swojej serii zwykłego romansidła.

Czas ciszy to prawdziwa gratka dla fanów fantasy. Z niecierpliwością czekam na kolejne części serii wydane w Polsce.

Pozdrawiam,

Sylwia


7 komentarzy:

 1. Seria, którą powinna zainteresować się moja córka, chętnie podsunę jej pomysł na tę przygodę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu poszukać w bibliotece książek tej autorki i po coś sięgnąć. Myślę, że będę zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. seria znana mi tylko z okładek (na razie), ale coraz bardziej mam ją w planach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o tej autorce, ale zapiszę sobie tę serię

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybacz za ostatni komentarz, coś mi się popsuło. Nigdy nie słyszałam o tej autorce, ale te okładki *.* Przepiękne! Dodatkowo po przeczytaniu Twojej recenzji mam ochotę przeczytać całą serię. Jeśli tylko spotkam je w sklepie to na pewno kupię!

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś ciekawego tu znalazłam. Haaa co dp władcy wampirów. Mnie by nie rozczarował. Chyba kogoś takiego bym oczekiwała. Kogoś kto rządzi setki lat i najzwyczajniej w świecie jest już zmęczony i znudzony 😁 co nie zmienia faktu, że musze zapisać serię. Kinga

  OdpowiedzUsuń