Witajcie

W dniach 16-18 listopada 2018 r. w Łodzi odbyła się VIII edycja Salonu ciekawej książki. Tym razem event odbył się w Hali Expo. Hasłem przewodnim imprezy było: Nie ma Polski bez literatury. Miałam przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w tego typu wydarzeniu. 
Na zwiedzających czekało około 90 wystawców, z bogatą ofertą wszystkich gatunków literackich od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Nie zabrakło znanych wydawnictw takich jak Czarna Owca, Sonia Draga, Marginesy, SQN, Vectra, Literatura, Akapit Press, Grupa Helion, Media Rodzina czy Znak. To moje pierwsze targi i liczyłam na ogromną ilość stoisk z fantastycznymi książkami. Niesamowitą radość sprawiło mi zapoznanie się z nowościami wydawniczymi, które kusiły do zakupu. Muszę przyznać, że liczyłam na korzystniejsze ceny. Wiele nowinek literackich można taniej upolować w internecie. Nie zabrakło jednak stoiska z książkami po 5-10 zł, które było chyba najbardziej obleganym miejscem w hali. 
Niekwestionowaną zaletą targów książkowych są spotkania z autorami. Mi udało się zamienić słowo jedynie z Thomasem Arnoldem na stoisku Wydawnictwa Vectra.
Jestem mamą dwójki urwisów, więc ucieszyłam się na tak duży wybór literatury dla dzieci. Wybrałam dla nich dwie pozycje od Media Rodzina, które już przeczytaliśmy z wypiekami na twarzy. Fani gier także mieli w czym wybierać. 
W Hali Expo równolegle odbywały się Targi Prezentów Świątecznych Mikołajek. Kolorowe stoiska z przeróżnymi zabawkami cieszyły oczy najmłodszych. Miałam wrażenie, że gdyby nie wystawcy z prezentami, hala byłaby niemal pusta.
Na koniec pokażę, co ciekawego kupiłam podczas targów. 
 


Podsumowując, spędziłam bardzo przyjemnie czas odwiedzając Salon Ciekawej Książki. Z uwagi na niewielki rozmiar wydarzenia, czuję pewien niedosyt. Jestem ciekawa, czy Wy mieliście okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu?

Pozdrawiam,
Sylwia 

Brak komentarzy