Witajcie,

Czy tylko ja mam wrażenie, że powieści erotyczne zalewają książkowy rynek z każdej strony? Ja fanką tego typu literatury nie jestem, choć muszę przyznać, że Greya przeczytałam. W wakacje natomiast miałam przyjemność poznać Pucked z Wydawnictwa Szósty Zmysł. To pierwsza część serii, której autorem jest Helena Hunting.

Powieść rozgrywa się w środowisku hokejowym. Violet zajmuje się finansami zawodników, jej brat to zdolny hokeista, a ojczym jest uznanym managerem. Mając za sobą nieudany związek z hokeistą oraz obserwując, w jaki sposób brat traktuje kolejne zdobycze, dziewczyna nie chce wiązać się z żadnym zawodnikiem. Mimo tej deklaracji w oko wpada jej Alex, kapitan drużyny i już pierwszego dnia ląduje z nim w łóżku.
Alex jest bohaterem, który od samego początku przypadł mi do gustu. Zdecydowanie różni się od pozostałych zawodników, mimo że w mediach pozuje na playboya. Przystojny, inteligentny, dobrze wykształcony, roztropnie podchodzi do swoich finansów. Niestety nie spodziewałam się, że dla kariery zaryzykuje swoje osobiste szczęście. Jednak jego upór, by zdobyć serce Violet, jest godny pozazdroszczenia, niczym z najlepszych romansów.
Natomiast Violet wydaje mi się jego totalnym przeciwieństwem – płytka i infantylna. Jej obsesja na punkcie intymnej części ciała Alexa irytowała mnie bardzo. Jedyny plus tej postaci to poczucie humoru, które sprawiało, że nie raz się uśmiechałam. Dla niektórych mógł być nieco niesmaczny, ale po tego typu powieściach ja nie oczekuję zbyt wiele.
W Pucked nie brak też innych barwnych postaci, jak na przykład matka Violet. Kobieta traktuje córkę jak przyjaciółkę i nie ma oporów, by rozmawiać z nią o seksie. Do gustu przypadł mi także Buck. Przez media kreowany na imprezowicza i playboya, ale siostrze okazuje ogromne serce i troskę.
W Pucked nie brakowało oczywiście scen erotycznych, przyprawiających o szybsze bicie serca. Sama fabuła jednak nie porywa, wydaje się nieco ograna, bez interesujących zwrotów akcji. Natomiast narracja jest zdecydowanym plusem. Bardzo lubię, gdy jest prowadzona z różnych punktów widzenia.
Podsumowując, Pucked to przyjemna i lekka powieść, w sam raz na chłodne, jesienne wieczory. Polecam ją szczególnie dziewczynom, które szukają prostej, niezbyt wymagającej rozrywki.

Życzę Wam udanego wieczoru,
Sylwia


Brak komentarzy