Witajcie,

Dzisiaj zapraszam ponownie w odwiedziny do mojej ulubionej Pani Mechanik.  Pocałunek żelaza to trzeci tom serii o Mercedes Thomson, której autorem jest Patricia Briggs. 
 
Mercedes Thomson to odważna, młoda kobieta, która wychowała się wśród wilków, choć sama zmienia się w kojota. Boryka się z niezwykle ciężkim wyborem pomiędzy dwoma dominującymi samcami alfa Adamem i Samem. W poprzedniej części dziewczyna dowiedziała się, jak bardzo wyjątkowe są jej moce. Z tego powodu zostaje poproszona o pomoc w wyjaśnieniu morderstw w rezerwacie nieludzi. Próbując spłacić dług wobec jednego z nich, wplątuje się w bardzo poważne tarapaty. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy oskarżony o zabójstwa zostaje Zee, przyjaciel Mercy. 
 
W trzecim tomie autorka skupia się w głównie na świecie nieludzi, na ich zwyczajach i panujących zasadach. Poznajemy postaci, które autentycznie wywołują dreszcze na plecach. Mercedes musi zmierzyć się z tak potwornymi wydarzeniami, które zmienią ją na zawsze. Autorka doskonale przedstawiła dziewczynę jako ofiarę, z jej uczuciami i przemyśleniami. Ta cześć książki dosłownie rozbiła moje serce na kawałki. 
Briggs poszerza przedstawiony w poprzednich częściach fantastyczny świat nadprzyrodzonych istot. Poznajemy coraz więcej szczegółów, nowe postaci. Muszę przyznać, że wataha i rządzące w niej prawa, szczególnie przypadły mi do gustu. Fabuła w dalszym ciągu trzyma w napięciu, przeraża czytelnika, ale momentami wzrusza do łez. Dużym atutem jest cięty język Mercedes i dialogi, które sprawiały, że śmiałam się na głos. 
 
Pocałunek żelaza to już trzeci tom serii, a ja wciąż nie mam dość. Z zapartym tchem śledzę kolejny przygody Mercy, niezwykle odważnej młodej kobiety. Jeśli lubicie książki z kategorii urban fantasy, to będziecie zachwyceni. Ja jestem bardzo ciekawa, co zaoferuje nam Patrcia Briggs w „Znaku kości”, kolejnej części serii. 
 
Pozdrawiam,
Sylwia


6 komentarzy:

 1. Widzę, że seria się podoba. Nie miałam jakoś okazji, żeby się z nią zapoznać

  OdpowiedzUsuń
 2. O tej serii jest dość głośno więc może kiedyś przeczytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz urban fantasy to myślę, że warto

   Usuń
 3. Czytałam pierwszy tom tej serii i było całkiem fajnie, ale nie było to dla mnie nic, co chciałabym powtórzyć i jakoś szczególnie kontynuować.
  Oczekiwałam czegoś bardziej "wow", ale cieszę się, że Ci się podobało :)
  Pozdrawiam ciepło :)
  Kasia z niekulturalnie.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się bardzo podaba, a jak książka ostatnio wywołała u Ciebie efekt "wow"?

   Usuń