Witajcie, 
 
W niedzielne popołudnie przygotowałam dla Was listę najciekawszych zapowiedzi nadchodzącego miesiąca. Przejrzałam ofertę kilku wydawnictw i wybrałam interesujące pozycje. Mam nadzieję, że coś Was zainspiruje. 


Nate Blakeslee Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania (data wydania 05.03.2018)
Szóstka to najbardziej znana na świecie wilczyca, silna przywódczyni stada, inteligentna wojowniczka i kochająca matka. Pewnego dnia Szóstka ginie z rąk bezwzględnego myśliwego. W książce przedstawiono burzliwy spór między politykami, obrońcami przyrody i myśliwymi.

Paul Aster 4 3 2 1 (data wydania 05.03.2018)
To historia człowieka, który swoje życie może przeżyć cztery razy. Za każdym razem robi to zupełnie inaczej, jednak jedno się nie zmienia – uczucie do kobiety Amy Schneiderman.

Erin Watt Papierowa księżniczka (data wydania 5.03.2018)
Pierwszy tom sagi o bogatej rodzinie Royal, do której trafia Elli, na co dzień ledwo wiążąca koniec z końcem. Rodzinne tajemnice, miłość, niewyobrażalne zepsucie… Zapowiada się bardzo ciekawie. 
 

Jacek Piekara Przenajświętsza Rzeczpospolita (data wydania 9.03.2018)
Krajem rządzi kler służący interesom własnym i Kościoła. Dyktatura Jedynej Słusznej Partii bez skrupułów rozprawia się opozycją. Na Śląsk można trafić za najmniejsze przewinienie, czy to rzeczywiście popełnione, czy tylko wymyślone przez usłużnego donosiciela. Pisarz stworzył przerażający obraz polskiej rzeczywistości.

Ilona Andrews Magia krwawi (Seria o Kate Daniels 4) (data wydania 9.03.2018)

Starożytna bogini chorób nasyła na Atlantę śmiertelnie groźna plagę. Bogini ulegają rządzący Atlantą. Kate, pies z piekła rodem i Curran próbują ratować sytuację.

Michał Gołkowski Spiżowy gniew (data wydania 14.03.2018)
Tajemniczy człowiek znikąd ratuje samego cesarza. W krainie coraz gorzej się dzieje, szerzy się destrukcja i chaos. Starania o pokój i współpracę wydają się nierealne. Czy przybysz może wpływać na losy państw? Czy jest tylko zwykłym człowiekiem?


Leila Zmuszona do małżeństwa (data wydania 06.03.2018)
Przerażająca historia, która zdarzyła się naprawdę. Leila wychowywała się we Francji w tradycyjnej marokańskiej rodzinie. Bita, zmuszana do niewolniczej pracy, upokarzana, marzyła o innym życiu. Zostaje wydana za mąż za człowieka, którego nigdy nie widziała, starszego od niej o 15 lat. Przemoc i poniżenie nie ma końca.

Fox Candice Miasteczko Crimson Lake (data wydania 13.03.2018)
Detektyw Ted oskarżony o porwanie trzynastolatki po wyjściu z więzienia ucieka na północ Australii. Detektyw Amanda Pharell, która odsiedziała wyrok za zabójstwo, ma odnaleźć zaginionego pisarza. Do pomocy wynajmuje Teda. Mieszkańcy miasteczka osaczają wyrzutków, a para próbuje rozwikłać zagadkę nie tylko pisarza, ale też oczyścić się z zarzutów.

Amanda Quick Kolor zmierzchu (data wydania 15.03.2018)
Calista jest dobrze urodzoną, ale niezbyt majętną panną. By się utrzymać organizuje w swoim domu spotkania, na których mężczyźni i kobiety mają szansę się poznać. Dziewczyna otrzymuje przerażające prezenty, prosi więc o pomoc autora powieści kryminalnych. 
 


Graham Masterton Manitou (data wydania 07.03.2018)
Do świata żywych powraca duch najsłynniejszego indiańskiego szamana, by dokonać zemsty za swoich braci. Sprowadza też inne duchy, a między tytanami dochodzi do walki. Ze starożytną magią podejmuje walkę jasnowidz, który do pomocy ma innego indiańskiego szamana.

Donato Carrisi Dziewczyna we mgle (data wydania 14.03.2018)
Włoskie miasteczko skrywa tajemnicę. Młoda dziewczyna znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a detektyw Vogel za wszelką cenę próbuje rozwiązać zagadkę. Czy możliwe, żeby dziewczyna po prostu rozpłynęła się we mgle?

Paul Finch Krwawe Święto (data wydania 16.03.2018)
Kalendarzowy zabójca rozpoczyna łowy. W święto zakochanych znaleziono parę z przestrzelonymi sercami. W Noc Guya Foweksa zamiast kukły spalono prawdziwego mężczyznę. Detektyw Mark próbuje znaleźć zabójcę, jednak presja społeczeństwa nie ułatwia mu sprawy. 
 
Dav Pilkey Kapitan Majtas (data wydania: marzec 2018)
To już 8 tom przygód wymyślonego Kapitana Majtasa i dwójki rezolutnych chłopców. Moje dzieci uwielbiają te książeczki, zabawne dialogi, świetne rysunki.

Dana Reinhardt Powiedz wreszcie prawdę (data wydania: marzec 2018)
Młodzieżowa powieść, która ukazuje szczery obraz młodego pokolenia. River zostaje porzucony przez dziewczynę. Próbuje ją odzyskać, nawet za cenę własnej godności. Niestety wplątuje się w trudne sytuacje, kłamstwa. Czy w takich warunkach jest szansa na budzące się uczucie?

Tom Ellen, Lucy Ivison Ten pierwszy krok (data wydania: marzec 2018)
Rozpoczęcie nauki w collegu to szansa na nowe życie. Szalone imprezy, znajomości, historie miłosne i złamane serca. Zwariowana powieść, pełna angielskiego humoru.

Christine DeMaio Małżeńska gra (data wydania 16.03.2018)
Diana zdecydowała się na rozwód, jednak jej mąż podpisze papiery dopiero wtedy, gdy z nim wyjedzie. Mają spędzić 30 dni w domku na odludzi, gdzie Diana będzie posłusznie spełniać wszystkie jego żądania.

Vi Keeland Egomaniac (data wydania 16.03.2018)
Nietypowa relacja między terapeutką małżeńską i rozwodowym prawnikiem. Co ciekawego może powstać z tej mieszanki wybuchowej?

Amy Shumer Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach (data wydania 02.03.2018)
Historia Amy Shumer ukazująca swoją drogę od barmanki do wpływowej gwiazdy z okładki Vogue'a. Pełna humoru, błyskotliwa, skłania do refleksji.

Jestem ciekawa, czy zainteresowała Was jakaś wymieniona zapowiedź? Dajcie znać w komentarzu, co chcielibyście przeczytać?

Pozdrawiam,
Sylwia

9 komentarzy: