Witajcie, 
 
Na wstępie chciałabym Wam życzyć dużo miłości do innych, do siebie i od innych. Z okazji Walentynek mam dla Was 3 fantastyczne książki o miłości prawdziwej, pięknej, aż po grób. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu, może się zainspirujecie i po nie sięgniecie. 
 

Love Story Ericha Segala to jeden z najlepszych melodramatów, jakie było mi dane przeczytać i obejrzeć. Sporo osób może kojarzyć film z 1970 roku na podstawie książki. Młody i przystojny student prawa, pochodzący z bogatej rodziny poznaje Jennifer. Dziewczyna jest studentką muzyki i córką piekarza. Młodzi zakochują się w sobie, jednak rodzina Oliwera nie akceptuje tego związku. Postanawiają więc żyć na własny rachunek. Mimo początkowych trudności finansowych są ze sobą bardzo szczęśliwi. Jednak to szczęście nie trwa wiecznie, zakochani otrzymują wiadomość, która wywraca ich świat do góry nogami.
Niesamowita i wzruszająca historia, która poruszy nawet najtwardsze serce. Ogromnym plusem książki są przezabawne dialogi i świetne poczucie humoru głównych bohaterów. 
 
Kolejną propozycją walentynkową jest Ogród Kamili. To pierwszy tom Kwiatowej Serii Katarzyny Michalak. Kamila marzy o wielkiej miłości, różanym ogrodzie i pięknym domu. Niestety los nie jest łaskawy dla dziewczyny, w wieku 16 lat straciła matkę i zamieszkała w niewielkim mieszkaniu z ciotką. W życiu uczuciowym też jej się nie układa. Nie może pogodzić się z porzuceniem przez swoja młodzieńczą miłość. W raz z propozycją pracy w życiu dziewczyny zaczyna się sporo dziać, jest dom do remontu, zniszczony póki co ogród i pewien mężczyzna…
Wciągająca historia, lekka, którą czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Kamila, romantyczka, nieco staroświecka, bardziej pasowałaby do czasów średniowiecznych niż do życia w obecnej Warszawie. Ujmuje czytelników swoją uczciwością, naiwnością i romantycznym podejściem do świata.

Ostatnią propozycją jest Twoja kolej Pameli Robin. To książka o wielkiej miłości, ale między przyjaciółkami. Jak dużo jesteś w stanie poświecić dla swojej najlepszej przyjaciółki? Co zrobisz, jeśli ona umiera?
Smigde i Danielle wyjeżdżają na wspólne wakacje, podczas których Smigde wyznaje prawdę o swojej nieuleczalnej chorobie. Prosi przyjaciółkę, by zastąpiła ją, gdy ona już umrze. Chce by była żoną i kochanką dla jej męża i matką dla ukochanej córeczki. Sama bohaterka jest dość irytująca, dyryguje ludźmi wokół siebie, narzuca swoje zdanie i opinie. Mimo ciężkiej sytuacji, czy ma prawo prosić przyjaciółkę o tak wielkie poświęcenie? 
Książka napisana w niezwykle interesujący sposób, jako list pisany przez Danielle to córki Smigde. Piękna, wzruszająca, na długo zostaje w naszych myślach.
 
Mam nadzieję, że podane romantyczne propozycje przypadną Wam do gustu. A może miałyście okazję już je czytać? Jestem ciekawa, co o nich myślicie.
Pozdrawiam,
Sylwia

6 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej ale na pewno sięgnę po którąś pozycję😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem dziwna, ale Love story mi się nie podobało, zarówno film jak i Książka. Czytałam wszytskie książki Kwiatowej serii i są.super, naiwne, ale mają w.sobie to coś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja generalnie lubię Kasię Michalak, rzeczywiście trochę naiwne, ale przyjemnie się je czyta.

   Usuń
 3. Niestety czytalam Ogrod Kamili, ktory wspominam z cierpieniem przedzierania sie przez stoworza postac. Reszty nie czytalam, ale z chęcią spróbuje :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, Kamila może nieco naiwna, jednak całość bardzo mi się podobała

   Usuń